Dziś mamy 24 października 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

12 października 2021

Kontrole na drogach. Szczególną uwagę zwracano na rowerzystów

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Kolejne działania ukierunkowane na bezpieczeństwo# cyklistów, prowadziła wczoraj na powiatowych trasach „drogówka” z Nakła. Sprawdzano stosowanie przepisów przez użytkowników jednośladów, ale też zachowanie wobec nich kierowców.

Wczoraj (11.10.21) policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili na powiatowych trasach kolejne działania pn.: „Rowerzyści”, które miały na celu poprawę bezpieczeństwa miłośników „dwóch kółek” i ograniczenie zdarzeń z ich udziałem.

Sprawdzano zachowanie kierowców względem cyklistów, ale też ich zachowanie zwracając przede wszystkim uwagę na najczęściej popełniane przez rowerzystów wykroczenia tj.: nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe skręcanie, nieprawidłową zmianę pasa ruchu i jazdę po chodniku.

Ujawniono łącznie 47 wykroczeń z czego 11 popełnionych przez rowerzystów. Zarówno cykliści, jak i kierujący, za popełnione wykroczenia ponieśli konsekwencje przewidziane prawem.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (3)

  MP, w dniu 13-10-2021 07:50:37 napisał:

  A radiowóz w krzakach. buraki pieprzone.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  toszak, w dniu 13-10-2021 08:16:02 napisał:

  popieram takie kontrole brawo policja tak dalej ;;;;;

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Smakowita 450g
2,99PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)