Dziś mamy 1 lipca 2022, piątek, imieniny obchodzą:

23 maja 2022

Kradzież poloneza z posesji. Sprawcą okazał się mieszkaniec pow. nakielskiego

fot. KWP w Bydgoszczy

fot. KWP w Bydgoszczy

Czasami jest tak, że jakaś rzecz, mimo utraty na# wartości pieniężnej, ma dla nas dużą wartość sentymentalną. Tak też było w przypadku właściciela poloneza, któremu skradziono wspomniane auto. Samochód ma dla niego właśnie taką wartość. Mężczyzna podziękował policjantom za odzyskanie pojazdu i zaangażowanie w sprawie.

Do kradzieży doszło 13 maja 2022 r. Sprawca wszedł w nocy na teren jednej z posesji w gminie Białe Błota i ukradł zaparkowanego tam poloneza. Fakt ten pokrzywdzony zgłosił policjantom w komisariacie w Białych Błotach. Ruszyły działania mające na celu odnalezienie auta i zatrzymanie sprawcy kradzieży. Do sprawy włączyli się kryminalni z bydgoskiej komendy.

Trop prowadził do 18-letniego mieszkańca powiatu nakielskiego. Już następnego dnia (14 maja 2022 r.) mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut dotyczący kradzieży auta. Ponadto policjanci odzyskali skradzionego poloneza, który został przekazany właścicielowi.

Wdzięczny właściciel auta podziękował policjantom zaangażowanym w sprawę, przesyłając mailowo poniższe słowa:

Chciałbym złożyć spóźnione, ale szczere podziękowania dla Policjantów z Komisariatu Policji w Białych Błotach, (…) oraz innych zaangażowanych za niezwykle szybką i zorganizowaną akcję w odnalezieniu skradzionego 13.05.2022 pojazdu marki FSO Polonez. Cała procedura przebiegła niesamowicie sprawnie. Po 10 minutach od zgłoszenia do dyspozytora 112 otrzymałem telefon z Komisariatu Białe Błota z prośbą o stawiennictwo. Tam już w czasie przesłuchania prowadzone były czynności, które później przyczyniły się do odnalezienia auta. (…). Samochód finalnie odnalazł się w całości po ok 12h od zaginięcia (…). Następnego dnia otrzymałem informację o zatrzymaniu sprawcy, co było wisienką na torcie w tak dobrze przeprowadzonych działaniach. Jeszcze raz bardzo dziękuję za wielką pomoc w odzyskaniu auta o sentymentalnej wartości, życzę dalszych sukcesów i gratuluję wspaniałej organizacji i zaangażowania!

Materiał: kom. Lidia Kowalska - Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 9 (9)

  haha, w dniu 23-05-2022 13:52:33 napisał:

  ten samochód nie traci już na wartości, a jest już raczej aktywem na którym można bardzo dużo w czasie zarobić. Proszę sobie znaleźć ile to kosztuje. Kto to pisał?

  odpowiedz

  • 2 (6)

  bezprawnik, w dniu 23-05-2022 17:17:56 napisał:

  No dobrze wszystko super,ale......dlaczego już nie podano dwóch najważniejszych ważnych jak nie najważniejszych dla dalszego bytu sprawy-faktów.Po pierwsze co ze "sprawcą" puszczony-? dlaczego-? Jaką przyjęto kwalifikację czynu finalnie już po odnalezieniu samochodu.Kradzież-? czy może.....niech zgadnę" krótkotrwałe użycie pojazdu" ;-) Bądźmy precyzyjni i rzetelni w przekazie skoro już tak oficjalnie się "chwalimy" i świętujemy sukces.

  odpowiedz

  • -1 (7)

  nm, w dniu 23-05-2022 19:29:26 napisał:

  bezprawnik- zachowujesz się jak bolszewicki ormowiec musisz wszystko wiedzieć od A do Z co Cię to obchodzi szczegóły nie do takich jak Ty

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Bezprawnik, w dniu 23-05-2022 22:17:04 napisał:

  @nm-intelektualnie kompromitujesz się wysuwając takie argumenty .Na jakim etapie nauki zakończyłeś swoją edukację-?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Budowa hal
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)