Dziś mamy 23 marca 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

17 marca 2023

Kto wykona najpiękniejszą palmę wielkanocną? Konkurs dla parafian

fot. powierzone

fot. powierzone

Parafia p.w. Świętego Macieja w Orlu postanowiła w tym roku zorganizować konkurs na najpiękniejszą# palmę wielkanocną.

Jest on skierowany do wszystkich parafian. Konkurs podzielony będzie na III kategorie:

I kategoria - dzieci do 12 roku życia
II kategoria - dzieci i młodzież powyżej 12 roku życia
III kategoria - wioski należące do parafii

Z każdej kategorii jury wybierze jedną najpiękniejszą palmę. Brane pod uwagę będą elementy takie jak: bogatość kolorów, użycie tradycyjnych materiałów, wielkość (wysokość) palmy, pomysłowość i kreatywność.

Palmy w kategoriach I i II przygotowane mogą być przez jedna bądź więcej osób. Kategoria III przeznaczona jest dla WSZYSTKICH wiosek w parafii - każda z nich przygotowuje jedną palmę.

Palmy składać należy do dnia 31 marca 2023 (piątek) w kościele w Witosławiu. Wyniki ogłoszone zostaną w Niedzielę Palmowa na Mszy Świętej o godz. 9:30.

Każdy z uczestników zobowiązany jest do odbioru swojej palmy bezpośrednio przed mszą w Niedziele Palmową, aby uczestniczyć w procesji z palmami. Przygotowane palmy należy podpisać imieniem, nazwiskiem oraz kategorią.

Dla zwycięskich palm przewidziane są atrakcyjne nagrody! Wszelkie pytania można kierować pod postem na facebook-u parafii.

Materiał: Michał Sercow / Parafia p.w. Świętego Macieja w Orlu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)