Dziś mamy 8 grudnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

15 listopada 2022

Kurs „Stewardessy i stewarda linii lotniczych”. Szkolenie w Żegludze

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 9 i 10 listopada 2022 roku odbyło się szkolenie z zakresu bycia stewardessą, stewardem dla uczniów #technikum eksploatacji portów i terminali. Uczestniczyło w nim 17 osób. Zajęcia prowadził Pan Piotr Fica, czynny członek personelu pokładowego.

Pierwszy dzień obejmował zajęcia z przekazywania wiedzy teoretycznej, drugi natomiast zdobywania przez słuchaczy wiedzy praktycznej.

Uczniowie 9 listopada zapoznali się między innymi z:

- wymaganiami stawianymi kandydatom do pracy na stanowisku członka personelu pokładowego,
- sposobem przebiegu rekrutacji,
- przykładowymi pytaniami i zadaniami rekrutacyjnymi,
- obowiązującą dyscypliną mundurową,
- serwisem pokładowym,
- trasami obsługiwanymi przez konkretnego przewoźnika,
- procedurami ogólnymi oraz awaryjnymi szkolenia.

Drugiego dnia tj. 10 listopada odbyły się zajęcia typowo praktyczne, które obejmowały zapowiedzi pokładowe przed startem, po starcie, przed lądowaniem i po lądowaniu. W związku z tym każdy uczeń odbył instrukcję bezpieczeństwa. Słuchacz nabył umiejętności z zakresu serwisu pokładowego dotyczącego obsługi pasażerów serwując posiłki specjalne, które obejmowały również żywność dla cukrzyków, z niską zawartością laktozy, bez orzechów, dla niemowląt itd.

Każdy uczestnik szkolenia zapoznał się z zawodem stewardessy i stewarda linii lotniczych. Poradzi sobie z obsługą wymagającego i problematycznego pasażera będącego na pokładzie samolotu.

Autor: Aneta Sikora

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)