Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

06 maja 2022

Maturalny maraton trwa. Jakie przedmioty wybrano w „Krzywoustym”?

fot. pow.

fot. pow.

4 maja 2022 roku o godzinie 9.00 rozpoczął się w# całej Polsce egzamin maturalny dla absolwentów szkół średnich. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego do matury przystąpiło 113 absolwentów Krzywoustego. To największa liczba maturzystów w naszym regionie, w powiecie nakielskim.

Tegoroczne zmagania maturalne przebiegają w zmienionych warunkach. Wszyscy uczniowie zostali decyzją Ministra Edukacji i Nauki zwolnieni z obowiązku zdawania egzaminów ustnych z języka polskiego i języków obcych. Zmiany te z jednej strony ułatwiają drogę do zdobycia świadectwa maturalnego, z drugiej jednak stawiają przed maturzystami wyzwanie dotyczące odpowiedzialnych wyborów z myślą o wymarzonych kierunkach studiów.

Absolwenci Krzywoustego – rocznik 2022 podeszli do tych zmian w sposób dojrzały i konsekwentny. Wszyscy absolwenci w liczbie 113 przystąpili do matury. Młodzież dokonala wyborów wielu przedmiotów na poziomie rozszerzonym, gdyż one właśnie są przepustką na oblegane i poszukiwane na rynku kierunki kształcenia na wyższych uczelniach.

 

Przedmiot obowiązkowy

Ilość uczniów zdających na poziomie podstawowym

Ilość uczniów zdających na poziomie rozszerzonym

Język polski

113

21

Język angielski

108

63

Język niemiecki

5

2

Matematyka

113

24

Przedmioty dodatkowe na poziomie rozszerzonym

Ilość zdających

Biologia

51

Chemia

12

Fizyka

3

Geografia

43

Historia

10

Wiedza o społeczeństwie

8

Zdawalność egzaminu maturalnego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią kształtuje się od wielu lat na bardzo wysokim poziomie 96 – 99 %. Wyniki zdawalności i osiągnięcia z poszczególnych przedmiotów na poziomie podstawowym i rozszerzonym są miarodajnym sukcesem uczniów i szkoły. Mierzalność i obiektywność tego sukcesu znalazła w tym roku kolejne potwierdzenie w ogólnopolskim rankignu Perspektywy 2022, w którym Krzywousty otrzymał zaszczytny tytuł Brązowej Szkoły. 

W Krzywoustym egzaminy maturalne potrwają do 18 maja. Na ten długi maraton składa się aż 16 sesji maturalny o godzinie 9.00 lub 14.00. Maturzystom Krzywoustego, jak i wszystkim maturzystom życzymy tradycyjnego połamania piór i wyników na miarę marzeń oraz powodzenia w trakcie rekrutacji na wyższe uczelnie.

Materiał: Paweł Darul - dyrektor I LO w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Jakie upominki Polacy wręczają na Dzień Matki? Sprawdzamy wyniki badania

Dzień Matki to wyjątkowe święto jak# pokazują wyniki badania Polacy coraz częściej zamiast standardowych upominków wręczają swojej mamie czas. Zarówno spędzając go razem jak i podarowując ciekawe przeżycia.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)