Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

30 września 2023

Mieszkańcy podzielili 60 tys. zł. Okazja do dyskusji z nowym burmistrzem

fot. MM

fot. MM

12 września w Wiejskim Domu Kultury w Witosławiu odbyło się coroczne #zebranie wiejskie w sprawie podziału funduszu sołeckiego na rok 2024. Kwota, jaką mieli do rozdysponowania uczestnicy zebrania, opiewała na 60 tys. 105 zł. Na jakie przedsięwzięcia została ona przeznaczona?

Zebranie rozpoczęła sołtys Witosławia Magdalena Musiał-Resler, witając wszystkich przybyłych na zebranie mieszkańców oraz gości – w tym nowo wybranego burmistrza Mroczy Jarosława Okonka. W dalszej kolejności sołtys odczytała sprawozdanie ze swojej działalności, a następnie przedstawiła propozycję podziału funduszu sołeckiego na rok 2024, która uzgodniona została z członkami rady sołeckiej. Zgromadzeni w WDK mieszkańcy byli zadowoleni z proponowanego podziału funduszu, co przełożyło się na jednogłośne przyjęcie wszystkich ujętych w nim przedsięwzięć, które wymieniliśmy w załączonej do artykułu tabeli.

Następnie przyszedł czas na wolne głosy i wnioski. W pierwszej kolejności mieszkańcy prosili o przycięcie gałęzi drzew na drodze w Witosławiu obok figury, jak i również na drodze powiatowej prowadzącej do Rościmina. – Obecnie te gałęzie stwarzają realne zagrożenie. Warto o to odpowiednio zadbać, żeby później nikt nie miał żadnych nieprzyjemności, bo różnie w życiu bywa – mówiła jedna z uczestniczek zebrania. Mieszkańcy dopytywali również o to, czy będą musieli we własnym zakresie w okresie zimowym zadbać o stan drogi wewnętrznej na witosławskiej „Florydzie”. – O ile o chodniki możemy zadbać, to z odśnieżeniem drogi będziemy mieli kłopot. Z resztą obecnie, gdy nieco bardziej popada deszcz, to woda po prostu stoi na drodze. Tak nie powinno być – mówiła jedna z mieszkanek Witosławia. Ponadto mieszkańcy pytali o zakres prac przy trwającym remoncie drogi powiatowej na terenie ich sołectwa, a także o możliwość zmiany godziny kursu autobusów w godzinach porannych.

Na zakończenie, głos zabrali zaproszeni goście, czyli burmistrz Jarosław Okonek, przewodniczący mroteckiej rady miejskiej Łukasz Piotrowski oraz radny powiatowy Jarosław Schulz. Przedstawili oni mieszkańcom kilka istotnych informacji dotyczących takich inwestycji jak rozbudowa stanicy wodnej w Rościminie czy remont drogi wojewódzkiej relacji Mrocza–Prosperowo.

Źródło:  

Oceń artykuł: 11 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (1)

  xyz, w dniu 30-09-2023 19:55:50 napisał:

  Można wiedzieć jak został podzielony budżet?

  odpowiedz

  • 1 (1)

  zyx, w dniu 30-09-2023 22:33:08 napisał:

  Kolego, podać okulary?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  klm, w dniu 01-10-2023 10:55:23 napisał:

  No to czekamy na sprawozdanie z zebrania w Kosowie które było 28 września.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)