Dziś mamy 17 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

31 lipca 2022

Militarny pokaz, ciekawe stoiska i żołnierska grochówka. Mieszkańcy wzięli udział w pikniku

fot. MM

fot. MM

Tuż po zakończeniu gminnych obchodów upamiętniających# 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w Orlu, w parku znajdującym się przy tamtejszym kościele rozpoczął się piknik militarno–edukacyjny z zakresu bezpieczeństwa. Cieszył się on sporym zainteresowaniem ze strony lokalnej społeczności.

Po poszczególnych stoiskach oprowadzał mieszkańców pomysłodawca i główny koordynator przedsięwzięcia, przewodniczący mroteckiej rady miejskiej Jarosław Odrobiński. Pierwszym punktem pikniku był wyjątkowy pokaz dynamiczny przygotowany przez żołnierzy 82 batalionu lekkiej piechoty w Inowrocławiu – na czele z dowódcą ppłk. Dariuszem Szypurą. Był to pierwszy tego typu pokaz zorganizowano na terenie gminy Mrocza. Mieszkańcy z zainteresowaniem śledzili poczynania żołnierzy na specjalnie przygotowanym polu bitewnym. Był to jeden z elementów promocji służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Po pokazie, zainteresowani mogli podejść do promocyjnego namiotu batalionu i obejrzeć sprzęt oraz uzbrojenie żołnierzy, jak i również zapoznać się z ich działaniami.

Nie brakowało także wielu innych ciekawych stoisk. Mjr w st. spocz. Witold Błasiak zaprezentował tego dnia mundury i sprzęt łączności, z kolei swój niezwykle bogaty zbiór modeli wojskowych okazał uczestnikom pikniku pochodzący z Nakła st. chór. szt. rez. Janusz Molka. Ponadto w pikniku uczestniczyli druhowie z jednostki OSP w Witosławiu, prezentując mieszkańcom pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz podstawowy sprzęt gaśniczy. Swoje stoiska posiadali także przedstawiciele Służby Więziennej Zakładu Karnego z Potulic oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nakle. Fani motoryzacji mogli tego dnia podziwiać z kolei motocyklowy sprzęt zebrany na stoisku klubu „Mroteckie Anioły”. Tradycyjnie już podczas każdej większej imprezy czy uroczystości organizowanej na terenie gminy Mrocza, nie mogło zabraknąć też kultowej grochówki żołnierskiej z kuchni polowej, przygotowanej przez sołtysa Wiela i jednocześnie mroteckiego radnego Marka Wenerskiego.

Oceń artykuł: 11 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (6)

    Endzel, w dniu 31-07-2022 19:45:07 napisał:

    A ten mały co..pani policjant w cycki zaglada?!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramki ślubne
39,90PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)