Dziś mamy 24 października 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

22 września 2021

Mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów. Wystąpi Monika Marach

fot. archiwum

fot. archiwum

Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów IWF opublikowała# wstępne listy startowe do Mistrzostw Świata Juniorek i Juniorów do lat 17, które w dniach 05-12 października rozegrane zostaną w Jeddah (Arabia Saudyjska). Do mistrzostw zgłoszonych zostało 303 sportowców (147 K+156 M). Wśród zgłoszonych mamy również 23 reprezentantów Polski, jednak w Jeddah wystartuje dziewięcioro z nich.

Po dwuletniej przerwie nasi juniorzy młodsi rywalizować będą o mistrzostwo globu. Sztab szkoleniowy z szerokiego składu wytypował dziewiątkę, która będzie rywalizowała o medale mistrzostw świata w najmłodszej grupie wiekowej. Są to:

Juniorki

Kat. 45 kg – DRZAZGA Oliwia – zgłoszony wynik 145 kg

64 kg – MARACH Monika i BUKARZ Roksana – 204 i 175 kg

71 kg – DOŁĘGA Martyna – 195 kg

Juniorzy

61 kg – PIETRZAK Hubert – 245 kg

67 kg – BURSKI Bartosz – 255 kg

81 kg – JAWORSKI Michał – 295 kg

89 kg – BARAŃSKI Patryk – 295 kg

102 kg – ZIÓŁKOWSKI Szymon – 310 kg

Wstępne listy startowe. 

Materiał: PZPC

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Pomidor malinowy
4,99PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Golonka wieprzowa tylna
6,99PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)