Dziś mamy 27 lutego 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

11 lutego 2024

Mniej wyjazdów na akcje. Działania strażaków w 2023 roku

fot. archiwum

fot. archiwum

Choć ubiegły rok był pracowity dla strażaków z naszego powiatu#, odnotowano mniej wyjazdów jednostek ochotniczych straży pożarnych z powiatu.

Każdego roku przedstawiamy naszym czytelnikom dane dotyczące wyjazdów ochotniczych straży pożarnych z naszego powiatu. Działa tutaj łącznie 39 jednostek OSP. Z tego, 17 jest włączonych do tzw. Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Są to jednostki OSP: Dziewierzewo, Gromadno, Kcynia, Sipiory, Drzewianowo, Mrocza, Witosław, Nakło, Paterek, Potulice, Ślesin, Jadwiżyn, Sadki, Anieliny, Królikowo, Rynarzewo, Szubin. Poza tym systemem są 22 jednostki OSP: Chwaliszewo, Dobieszewo, Górki Zagajne, Łankowice, Mieczkowo, Żarczyn, Żurawia, JRS Kowalewko, Drążno, Kosowo, Rościmin, Samsieczynek, Wiele, Cukrownia Nakło, Polichno, Suchary, Bnin, Chomętowo, Ciężkowo, Słonawy, Tur, Wąsosz.

Najwięcej razy OSP Kcynia

W 2023 roku druhowie z jednostek OSP byli wysyłani łącznie do 1174 działań. To aż o 286 akcji mniej niż w 2022 roku. Jeżeli chodzi o liczbę wyjazdów, od lat niezmiennie najczęściej dysponowaną jednostką jest OSP Kcynia. W ubiegłym roku ta jednostka wyjeżdżała do akcji 139 razy. To 45 wyjazdów mniej niż w 2022 roku. Druga jednostka, która wyjeżdżała najczęściej to OSP Szubin, której druhowie brali udział w 131 akcjach, o 35 mniej niż dwa lata temu. Jak wspomniano, w ubiegłym roku było o blisko 300 wyjazdów mniej. Poza OSP Kcynia, znaczny spadek wyjazdów odnotowano w przypadku jednostki OSP Dziewierzewo, o 36 mniej, OSP Łankowice mniej o 15 wyjazdów czy OSP Słonawy i OSP Tur mniej o 16 wyjazdów. Spośród jednostek gminy Nakło, największa i najstarsza w Polsce jednostka OSP Nakło brała udział w 69 akcjach, o 12 mniej niż w 2022 roku. Wszystkie jednostki OSP z gminy Nakło wyjeżdżały rzadziej niż 2 lata temu. Więcej wyjazdów w ubiegłym roku miała za to jednostka OSP Witosław, OSP Rynarzewo czy OSP Samsieczynek. Szczegółowe dane dotyczące jednostek OSP, które udostępniła Komenda Powiatowa PSP w Nakle prezentujemy w zestawieniu.

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (15)

  Strażak SAM, w dniu 11-02-2024 12:51:30 napisał:

  To tłumaczy dlaczego do każdego "komina" czy kolizji drogowej wysyłano absurdalnie dużo jednostek.Ktoś wpadł na szatański pomysł jak podbijać statystyki,które w rocznych sprawozdaniach muszą się zgadzać bo inaczej...dymisje i degradacja.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Ja, w dniu 13-02-2024 08:51:18 napisał:

  Mniej wyjazdów ?to buty czyścić jak niema co do roboty

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zadaj pytanie
20PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)