Dziś mamy 8 grudnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

01 października 2022

Morska praktyka zawodowa. Przed uczniami 4 tygodnie na statku

fot. pow.

fot. pow.

Mija pierwszy tydzień z zaplanowanej 4 tygodniowej morskiej praktyki zawodowej kl. IV g Technikum Żeglugi Śródlądowej z Nakła n. Not., na SBS "Horyzont II" Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Klasa podzielona jest na wachty, a służba trwa praktycznie całą dobę z przerwami na posiłki i regulaminowy odpoczynek. Uczniowie poznają przede wszystkim rozplanowanie przestrzenne statku morskiego, jego urządzenia pokładowe, nawigacyjne i systemy siłowni statkowej. Zapoznają się ze sprzętem i procedurami alarmowymi, ratunkowymi i p.poż.
Uczniowie wykonują różnego rodzaju prace pomocnicze na statku w dziale pokładowym, maszynowym oraz w kuchni okrętowej. Obecnie uczestniczą w pracach remontowych silnika głównego.

Praktyka realizowana jest na poziomie pomocniczym, głównie w dziale maszynowym na świadectwo motorzysty wachtowego.

Materiał: Paweł Ciereszko /ZSŻŚ Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)