Dziś mamy 23 września 2020, środa, imieniny obchodzą:

08 września 2020

Narodowe czytanie 2020 w deszczowej Łobżenicy. To już dziewiąta edycja

fot. Małgorzata Szcześniak

fot. Małgorzata Szcześniak

Dziewiąta edycja Narodowego Czytania w Łobżenicy odbyła się# 5 września br. o godzinie 11.00 na placu Wolności pod pomnikiem. Podstawowym celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W dziewiątej już edycji Narodowego Czytania Patronat honorowy nad ogólnopolską akcją objął prezydent Rzeczpospolitej Polski Andrzej Duda, a w naszym mieście, tradycyjnie Burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś

Wydarzenie rozpoczęło się od wysłuchania listu J. Słowackiego do autora „Irydiona” Z. Krasińskiego , odczytanego przez M. Szcześniak dyrektora GCK , po którym pracownik biblioteki Alicja Smoguła powitała wszystkich zgromadzonych i powiedziała parę słów o akcji „Narodowego Czytania”, oraz przedstawiła krótkie wprowadzenie mające przybliżyć publiczności postać autora i jego utwór. Następnie głos oddała lektorom.

Czytanie „Balladyny” zainicjował Burmistrz Piotr Łosoś. W czytanie powieści zaangażowało się 9 osób. Wśród nich byli: przedstawiciele łobżenickich przedsiębiorstw. Pani Lucyna Fąs - właścicielka sklepu z artykułami kosmetycznymi, pani Anna Szczęsna przedstawicielka firmy „LATBUD „ Adama Latanowicza, pani Mariola Zatorska -Kalita właścicielka sklepu „ARTEK” , pani Katarzyna Korycka Walasiak – firma ubezpieczenia i kredyty , pani Milena Smolarz przedstawicielka księgarni Lucyny Szamara , pan Hubert Zdrenka z przedsiębiorstwa produkcyjno – handlowego „ROL- CHEM , przedstawiciele klubu seniora w Łobżenicy pani Iwona Matejczyk – Obremska i pan Kazimierz Radowski oraz pracownicy GCK.

Wszystkich, którzy wcielili się w rolę lektorów w podziękowaniu za zaangażowanie obdarowano certyfikatem i znaczkiem. Osoby przybyłe na spotkanie z własnymi egzemplarzami powieści otrzymały okolicznościowy stempel ,który Biblioteka otrzymała z Kancelarii Prezydenta. Również w tym roku wszyscy czytający stanęli na wysokości zadania.
Narodowemu Czytaniu towarzyszyła wystawa książek, pokazująca różne wydania „Balladyny” oraz inne opracowania twórczości pisarza . Ekspozycję uzupełniały fotosy z ekranizacji i cytaty z książek.
Dziękujemy również za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia pani Lidii Duszyńskiej, pani Marii Mitek oraz panu Ryszardowi Rozworowskiemu.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję Narodowego Czytania zarówno partnerom jak i osobom czytającym.

Materiał: Alicja Smoguła

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Usługi transportowe
Meble łazienkowe
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Sprawdzanie geometrii kół
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)