Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

19 stycznia 2022

Nie sprzątają po swoich pupilach. Urząd apeluje do mieszkańców!

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Oprócz obowiązku uiszczania opłaty od posiadania# czworonoga, opiekunowie psów są zobowiązani do tego, aby niezwłocznie usuwać nieczystości pozostawiane przez ich pupili w miejscach użyteczności publicznej.

To nie tylko kwestia prawna, lecz także przejaw dobrego wychowania. Psie odchody są po prostu skrajnie nieestetyczne, szpecą miejski krajobraz, ale także zagrażają zdrowiu przez bakterie i drobnoustroje znajdujące się w nich. Nieusunięcie takich zanieczyszczeń  jest wykroczeniem w konsekwencji czego na niesfornego opiekuna może zostać nałożony mandat karny w wysokości do 500 zł lub skierowany przeciwko niemu wniosk o ukaranie do sądu.

Materiał: Ewelina Musiał - UMiG Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Jakie upominki Polacy wręczają na Dzień Matki? Sprawdzamy wyniki badania

Dzień Matki to wyjątkowe święto jak# pokazują wyniki badania Polacy coraz częściej zamiast standardowych upominków wręczają swojej mamie czas. Zarówno spędzając go razem jak i podarowując ciekawe przeżycia.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)