Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

fot. powierzone
Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.
Świergot ptaka, zwrócił uwagę dzielnicowego przechodzącego przez korytarz w piwnicy szubińskiego komisariatu. Dźwięki dochodziły spod podwieszanego sufitu, dlatego policjant postanowił poszukać ich źródła. Częściowo demontując kasetony znalazł zdezorientowanego ptaka, który prawdopodobnie wleciał przez szyb wentylacyjny i nie mógł znaleźć drogi powrotnej.
Z pomocą dzielnicowego przestraszone zwierzę szybko odzyskało wolność.
Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło Nad Notecią
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel
- Apel o rozwagę. Policjanci rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe
- Zapobieganie lekooporności. Jak prawidłowo stosować antybiotyki?
- Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Niedzielne obchody
- Wirtualna rzeczywistość. Pamiętaj o bezpieczeństwie dzieci
Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.
(czytaj więcej)Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.
(czytaj więcej)Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.
(czytaj więcej)Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!
(czytaj więcej)