Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 lipca 2021

O bezpieczeństwie w sieci. Wyjątkowe zajęcia dla dzieci

fot. UM Więcbork

fot. UM Więcbork

W dniach od 5. do 16. lipca w Centrum Aktywności Lokalnej odbywał się#, w ramach projektu: „Sieć na kulturę w podregionie świeckim”, kurs online pod hasłem „Bezpieczne zachowania w sieci”.

Projekt realizowany był przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Więcborku. Uczestniczyły w nim dzieci uczęszczające do Świetlicy Środowiskowej „Uśmiech”. Celem szkolenia było podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury oraz rozwinięcie kompetencji cyfrowych dzieci biorących w nim udział.

Korzystanie z Internetu ma wiele zalet, których wymienienie zajęłoby wiele czasu. Niestety globalna sieć niesie ze sobą zagrożenia. Należą do nich cyberprzemoc, kradzież danych osobowych, wirusy, wyłudzanie poufnych danych, trolle internetowe, hejt i wiele innych. Dwutygodniowe zajęcia pozwoliły uczestnikom poznać czyhające na nich w cyberprzestrzeni niebezpieczeństwa. Poza tym pokazały bezpieczne zachowania w sieci i zaprezentowały skuteczne oraz innowacyjne metody obrony przed cyberprzemocą.

Projekt jest współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

Materiał: UM Więcbork 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Pokój dzienny/ jadalnia
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)