Dziś mamy 2 czerwca 2023, piątek, imieniny obchodzą:

23 marca 2023

Odbiurokratyzowanie pracy szkoły. Spotkanie ze związkami zawodowymi

fot. MEiN

fot. MEiN

Sekretarz Stanu w MEiN Dariusz Piontkowski spotkał się z przedstawicielami trzech central związków zawodowych #zrzeszających nauczycieli w ramach Zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty. Głównym tematem rozmów było odbiurokratyzowanie systemu pracy w szkole oraz ocena pracy nauczycieli.

- Zgodnie z sugestiami central związkowych przygotowaliśmy wykaz obowiązkowych dokumentów, które muszą wypełniać dyrektorzy oraz nauczyciele. Te informacje przekażemy także kuratorom oświaty i zmieścimy na stronie internetowej tak, aby wszyscy zdawali sobie sprawę jakie dokumenty są obowiązkowe w szkole – mówił wiceminister Dariusz Piontkowski.

Dodał, że ułatwi to nauczycielom reagowanie na polecenia dyrektorów szkół, domagających się dokumentów, które nie są obowiązkowe.

Rozmowy dotyczyły również zmian w ocenie pracy nauczycieli i zaproponowanego projektu nowelizacji rozporządzenia.

- Tu różnimy się ze związkami zawodowymi, które chciały by odejść od oceny punktowej, my przedstawiamy argumenty według których to rozwiązanie jest słuszne – dodał wiceminister.

Sekretarz Stanu w MEiN Dariusz Piontkowski zapowiedział kolejne spotkania ze związkowcami.

- W kwietniu czeka nas kolejne spotkanie ze związkami zawodowymi nt. edukacji włączającej, bezpieczeństwa w szkole a także dokumentów, które są związane z tą częścią funkcjonowania szkoły – mówił.

Materiał: Ministerstwo Edukacji i Nauki

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)