Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

17 września 2023

Oddano hołd ofiarom sowieckiego terroru. Rocznica agresji ZSRR na Polskę

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

84 lata temu, 17 września 1939 r. Armia Czerwona złamała# polsko-sowiecki pakt o nieagresji i przekroczyła granice Rzeczypospolitej Polskiej. Napaść ta była konsekwencją podpisanego w dniu 23 sierpnia 1939 roku tajnego protokołu Ribbentrop–Mołotow, w efekcie którego miał się dokonać tzw. "IV rozbiór Polski".

Dla upamiętnienia tych wydarzeń, na Cmentarzu Parafialnym w Mroczy pod tablicą upamiętniającą ofiary Zbrodni Katyńskiej delegacja władz samorządowych Gminy Mrocza w składzie: Burmistrz Miasta i – Gminy Mrocza – Jarosław Okonek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Łukasz Piotrowski oraz delegacja Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, koła im. ppor Franciszka Borzycha w Mroczy w składzie: Zdzisława Jędrzejczak oraz Marian Wiśniewski, oddały hołd ofiarom sowieckiego terroru. Złożone zostały także symboliczne wiązanki kwiatów. W trakcie uroczystości Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Łukasz Piotrowski przedstawił również krótki rys historyczny wydarzenia.

Materiał: Joanna Murawiec / UMiG Mrocza

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)