Dziś mamy 25 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

17 września 2023

Oddano hołd ofiarom sowieckiego terroru. Rocznica agresji ZSRR na Polskę

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

84 lata temu, 17 września 1939 r. Armia Czerwona złamała# polsko-sowiecki pakt o nieagresji i przekroczyła granice Rzeczypospolitej Polskiej. Napaść ta była konsekwencją podpisanego w dniu 23 sierpnia 1939 roku tajnego protokołu Ribbentrop–Mołotow, w efekcie którego miał się dokonać tzw. "IV rozbiór Polski".

Dla upamiętnienia tych wydarzeń, na Cmentarzu Parafialnym w Mroczy pod tablicą upamiętniającą ofiary Zbrodni Katyńskiej delegacja władz samorządowych Gminy Mrocza w składzie: Burmistrz Miasta i – Gminy Mrocza – Jarosław Okonek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Łukasz Piotrowski oraz delegacja Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, koła im. ppor Franciszka Borzycha w Mroczy w składzie: Zdzisława Jędrzejczak oraz Marian Wiśniewski, oddały hołd ofiarom sowieckiego terroru. Złożone zostały także symboliczne wiązanki kwiatów. W trakcie uroczystości Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Łukasz Piotrowski przedstawił również krótki rys historyczny wydarzenia.

Materiał: Joanna Murawiec / UMiG Mrocza

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chroń się przed zatruciem. Nie zamrażaj raz rozmrożonych lodów

Kto z nas nie lubi lodów... Szczególnie latem trudno się# im oprzeć.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Nie daj sobie wbić krzyża! Przestroga i refleksja dla kierowców

Ile razy jadąc samochodem czy motocyklem# widziałeś stojący na poboczu drogi krzyż? Z jaką prędkością na liczniku go mijałeś? Do ilu tragedii musi jeszcze dojść, żebyś zdjął nogę z gazu? Prędkość, alkohol, niestosowanie się do znaków drogowych – to najczęstsze grzechy polskich kierowców. W Dniu Bezpiecznego Kierowcy w sposób szczególny chcemy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na drogach. Stąd też pomysł na nowy spot polskiej Policji.

(czytaj więcej)