Dziś mamy 1 lipca 2022, piątek, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2022

Oficjalne zakończenie projektów aktywizujących. Były podziękowania i życzenia

fot. UMiG w Mroczy

fot. UMiG w Mroczy

17 czerwca na terenie Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie odbyło# się oficjalne zakończenie projektów: " Dzielni-samodzielni z Happy Frog" oraz " Razem w stronę samodzielności z Happy Frog". Projekty realizowane były w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność wdrażanej przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”. Na oba projekty udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł (po 50 tys. zł na projekt.)

Spotkanie rozpoczęło się koncertem zespołu "Pilersi" z Marcinem Białczykiem oraz Jackiem Herzbergiem. Następnie Danuta Oszczak – Przewodnicząca Klubu Seniorów w Mroczy powitała wszystkich obecnych gości, uczestników projektu oraz członków Klubu Seniora.

Razem z Michałem Raczyńskim – właścicielem Happy Frog i organizatorem zajęć przybliżyli założenia projektów. Ich celem było pobudzenie i utrzymanie aktywności mieszkańców służącej włączeniu społecznemu, poprzez organizację zajęć terapeutycznych, ogólnorozwojowych i integracyjnych. Łącznie brało w nich udział 26 osób.

W ramach projektów prowadzone były zajęcia: teatralne, z psychologiem, arteterapii, ergoterapii, na basenie, nordic walking, kulinarne. Zorganizowano również wyjazdy do Filharmonii oraz na solanki do Grudziądza.

Głos zabrali również : Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Odrobiński, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy – Marian Wiśniewski. Podkreślali oni jak ważna jest aktywizacja społeczna oraz życzyli pozyskania funduszy zewnętrznych na kolejne projekty.


Materiał: Ewelina Musiał

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 11 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)