Dziś mamy 17 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

04 sierpnia 2022

Okres sparingowy zakończony. Tarpan potwierdza swoje aspiracje

fot. archiwum

fot. archiwum

Pałuczanka Żnin była ostatnim rywalem Tarpana Mrocza w # ramach serii sparingów, przygotowujących do nadchodzących zmagań w rozgrywkach piłkarskich A - klasy. Podopieczni Damiana Ejankowskiego potwierdzili po raz kolejny, że są bardzo dobrze przygotowani do walki o awans.

W ostatnim sparingu przed zbliżającym się sezon w bydgoskiej A – klasie Tarpan Mrocza zmierzył się w Żninie z miejscową Pałuczanką. Rywal, co prawda z tej samej półki piłkarskiej, ale nie miał wiele do powiedzenia na własnym boisku. Pierwsza połowa była co prawda wyrównana, bowiem Tarpan zdołał zdobyć tylko jedną bramkę, ale w drugich 45 minutach udowodnił już swoją wyższość. Zdobycie kolejnych trzech goli, przypieczętowało pewne zwycięstwo i spięło klamrą bardzo udany okres przygotowawczy. Podopieczni Damiana Ejankowskiego w czterech rozegranych meczach nie znaleźli pogromcy i w bardzo dobrych humorach przystąpią, najpierw do rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski, a następnie do rozgrywek A – klasy.

Poza wydarzenia stricte boiskowymi, w mroteckim klubie działo się również dużo w kwestiach kadrowych. Od nowego sezonu w klubie nie będzie grał Felippe Eduardo, czyli jeden z najlepszych strzelców w minionym sezonie. W ramach wypożyczenia zasili on szeregi Zawiszy Bydgoszcz. Podobnie rzecz się ma z innym Brazylijczykiem, Gabrielem Falciano, który dopiero co zasilił szeregi Tarpana i również został wypożyczony do bydgoskiego klubu. W ramach współpracy obu zespołów, w mroteckim zespole nadal będzie występował Dawid Siuzdak.

Pałuczanka Żnin – Tarpan Mrocza 0:4 (0:1)

Bramki dla Tarpana: Jakub Witucki 2, Krystian Born, Kamil Adamski

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    Ms, w dniu 04-08-2022 13:38:27 napisał:

    A szkoda że akurat ten zawodnik zostaje bo do gry to on nic nie wnosi

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Budowa hal
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)