Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. Oliwia i Tymoteusz w finale

fot. powierzone
Znamy już uczestników III finałowego etapu XI Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”.
W dniu 19 stycznia 2023 roku odbył się II etap konkursu, którego współorganizatorami są Straże Miejskie z Torunia, Bydgoszczy, Świecia, Grudziądza, Nakła nad Notecią, Rypina, Włocławka, Chełmna i Brodnicy. Do intelektualnych zmagań przystąpiło 104 uczniów z całego województwa, którzy spośród kilkuset przebrnęli I etap na poziomie miast współorganizatorów. 10 najlepszych spotka się w marcowym finale. Nasz region w II etapie reprezentowało sześcioro uczniów.
Do finałowej dziesiątki zakwalifikowała się Oliwia Żywicka reprezentująca Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią i Tymoteusz Sobczak reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.
W finale zadaniem uczniów będzie przygotowanie w formie pisemnej i multimedialnej swojego autorskiego projektu dotyczącego przeciwdziałania problemom występującym w środowisku szkolnym lub w miejscu zamieszkania. Projekt może obejmować tematy z zakresu m.in. ładu i porządku publicznego, szeroko rozumianego bezpieczeństwa, ekologii, przeciwdziałania uzależnieniom, przeciwdziałania przemocy.
Całość pracy będzie oceniana przez komisję konkursową przed którą każdy z uczestników będzie miał 10 minut aby przekonać o słuszności swoich propozycji poprawienia stanu bezpieczeństwa w opisanym przez siebie rejonie.
XI Kujawsko – Pomorska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region” jest nowatorskim projektem realizowanym w naszym województwie z zakresu propagowania zasad bezpieczeństwa wśród młodzieży. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół średnich z terenu województwa kujawsko - pomorskiego. Olimpiada ma na celu pobudzić młodych ludzi do podejmowania działań związanych z bezpieczeństwem w ich środowiskach lokalnych. Jest to również próba uzyskania odpowiedzi na pytanie, czy młodzież czuje się odpowiedzialna za ład i porządek w środowisku lokalnym.
Zwycięzca Olimpiady otrzymuje Nagrodę - opłacone 3-letnie studia na wybranym przez siebie kierunku kształcenia, prowadzonym przez Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu.
Nauczyciel – koordynator zwycięzcy Olimpiady otrzymuje studia podyplomowe oraz prawo do udziału w bezpłatnym szkoleniu prowadzonym przez Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu, a na wszystkich finalistów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Finał odbędzie się w auli budynku WSB w Toruniu w dniu 31 marca 2023 roku.
Materiał: st. insp. Dariusz Chróściński / Koordynator regionalny Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria







Czytaj również
- Wspólna wycieczka uczniów Czwórki i Żeglugi. Wyjazd edukacyjny
- Bal karnawałowy w Kosowie. Długo wyczekiwany dzień przez dzieci
- Szkolny Klub Czytelnika. Promocja dobrej i wartościowej literatury
- Zespół z Karnowa wyśpiewał I miejsce. Sukces na wojewódzkim festiwalu
- W świecie Antarktydy. Inspiracją "Zaczarowana zagroda"
Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.
(czytaj więcej)Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!
(czytaj więcej)Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.
(czytaj więcej)Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!
(czytaj więcej)