Pątnicy już w drodze. Na trasie pielgrzymów odwiedzać będzie biskup

fot. Wiesław Kajdasz
„Pielgrzymka to miejsce, gdzie czekamy na nasze dusze#” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk, dodając, że jest ona czasem „zatrzaskiwania drzwi codziennej gonitwy i zgiełku świata, by na miejscu pustynnym regulować rytm serca z biciem Serca Jezusa i Matki Najświętszej.
Z bydgoskiej katedry – Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości – po raz dwudziesty wyruszyła piesza diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę. – Raduję się, że jesteście i jako wspólnota trwacie na drodze wiary, którą chcecie objawiać w polskiej przestrzeni, tam, gdzie będziecie wędrowali – dodał biskup.
Ordynariusz diecezji dodał, że dwudziesta już wędrówka jest właśnie przejawem wiary, która mówi, że całe życie jest wielką pielgrzymką. – To droga, która ma jasno określony cel ostateczny. Jest nim sam Bóg i nasze zbawienie. Kiedy przez te jedenaście dni będziecie zdążali z Bydgoszczy oraz innych miejscowości, to także odkryjecie, że zmierzacie do trwałego fundamentu, jakim jest dla Polaków Jasna Góra – podkreślił.
Zaraz potem dodał, że o nieprzemijalności Pani Jasnogórskiej pisał wybitny polski poeta Jan Lechoń w wierszu Matka Boska Częstochowska. „Nieraz potop nas zalewał, krew się rzeką lała, a wciąż klasztor w Częstochowie stoi jako skała. I Tyś była też mieczami pogańskimi ranną, a wciąż świecisz ponad nami, Przenajświętsza Panno” – cytował.
Biskup Krzysztof Włodarczyk zauważył, również, że wspólnota pielgrzymkowa udaje się zgodnie ze wskazaniem Jezusa na miejsce pustynne spotkania z Bogiem. – To czas na modlitwę i Eucharystię w drodze. To czas na wewnętrzną refleksję – jak i po co żyję – zakończył.
Tegoroczna pielgrzymka, którą tworzy osiem grup i kilkaset osób, przebiega pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. – Dziękujemy Panu Bogu, że jednoczy nas we wspólnocie. Za to, że jest głównym przewodnikiem po drogach naszej wiary – powiedział dyrektor, ks. Igor Wichrowski.
Pątnicy, których na trasie odwiedzać będzie bp Krzysztof Włodarczyk, dotrą na Jasną Górę 31 lipca. Ci, którzy nie mogli pójść, zaproszeni są do łączności duchowej poprzez media społecznościowe i stronę www.pielgrzymka.bydgoszcz.pl
Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria




























































Czytaj również
Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)