Dziś mamy 6 października 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

14 sierpnia 2022

Pierwszy etap rozbudowy trwa. Inwestycja ma zmniejszyć emisję nieprzyjemnych zapachów

fot. pow.

fot. pow.

Zgodnie z zapowiedziami Cukrownia w Nakle przechodzi obecnie# etap rozbudowy. Inwestycja ta ma na celu ograniczyć emisję nieprzyjemnych zapachów.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku starosta nakielski wydał decyzję zmieniającą tzw. pozwolenie zintegrowane udzielone Krajowej Spółce Cukrowej w Toruniu dotyczące dostosowania instalacji, która jest eksploatowana na terenie oddziału tej spółki w Nakle. Cukrownia w Nakle miała w planach jej rozbudowę oraz dostosowanie działania całego zakładu do norm unijnych w kwestii emisji uciążliwych zapachów. Odtąd, na każdą skargę, która wpłynie do cukrowni ta musi reagować i podejmować odpowiednie działania. Aby uciążliwości zapachowe się zmniejszyły, pomóc ma w tym modernizacja zakładowej oczyszczalni ścieków. Jakie prace są obecnie podejmowane w zakładzie? – Krajowa Grupa Spożywcza S.A. Oddział „Cukrownia Nakło” w obecnym roku obrotowym rozpoczęła realizację inwestycji polegającej na modernizacji zakładowej oczyszczalni ścieków. Jej pierwszym etapem jest budowa osadnika radialnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Etap ten ma zostać zakończony do kampanii cukrowniczej 2022/2023, najprawdopodobniej w drugiej połowie września br. Następne etapy modernizacji zakładowej oczyszczalni ścieków planowane są w przyszłym roku obrotowym - poinformował Szymon Smajdor, rzecznik prasowy Krajowej Spółki Cukrowej. Realizowana inwestycja nie powoduje utrudnień dla mieszkańców, jak zapewnia rzecznik i nie wpływa także na moce przerobowe nakielskiej cukrowni. Dzięki niej mieszkańcom Nakła i tym, którzy je odwiedzają ma żyć się lepiej. W skrócie – ma przestać śmierdzieć, na co tak często narzeka się od wielu lat. – Należy podkreślić, że inwestycja ma charakter prośrodowiskowy i w przyszłości ograniczy emisję poburaczanych zapachów – dodaje Szymon Smajdor. Mieszkańcy powinni pamiętać, że cukrownia ma obowiązek odpowiadać i badać każdą ze złożonych skarg na uciążliwości zapachowe. Jakiś czas temu okazywało się jednak, że mimo narzekań ze strony mieszkańców na smród z cukrowni skargi albo nie wpływały, albo były to pojedyncze przypadki. Czy przebudowa oczyszczalni rzeczywiście uwolni Nakło od uciążliwego zapachu okaże się po zakończeniu tej inwestycji.

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (18) Zgłoś naruszenie zasad

  • 13 (15)

  we, w dniu 14-08-2022 10:21:30 napisał:

  Dlaczego nie ma cukru z nakielskiej cukrowni ,tylko z daleka na czym zarabiają pośrednicy ?

  odpowiedz

  • 13 (13)

  Aladyn, w dniu 14-08-2022 11:05:01 napisał:

  Mamy w Nakle cukrownie ale nie mamy słodkiego życia...

  odpowiedz

  • 8 (8)

  Wonder women , w dniu 14-08-2022 11:07:36 napisał:

  Tak samo na Bielawach oczyszczalnia miała być modernizowana, a nic się nie dzieje, kanaliza zrobiona w 3/4 reszta rozkopane.

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Rekin, w dniu 14-08-2022 11:10:59 napisał:

  W Kcynia np czy innych miejscowościach rozbudowuję i modernizują oczyszczalnie tylko w Nakle nic się nie dzieje, gówniata miejscowość z towarzystwem wzajemnej adoracji

  odpowiedz

  • 4 (10)

  Al, w dniu 14-08-2022 12:08:09 napisał:

  Cukrownia i smród jest. A cukru brak. Śmiechu warte. Wstyd.

  odpowiedz

  • 3 (13)

  Pracownik, w dniu 14-08-2022 13:42:53 napisał:

  Ha, najlepsze jest to że nikt z okolic Cukrowni nie narzeka na tzw"fetor" a wszystkie księżniczki i królowie narodu z drugiego końca Nakła

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (3)

  Cukierzyk, w dniu 14-08-2022 15:12:51 napisał:

  A cukier stanieje też?

  odpowiedz

  • -5 (7)

  cukiernik, w dniu 14-08-2022 16:53:48 napisał:

  Nie ma cukru, no bo jak przed sezonem letnim zmienia się prezesa na rzecz nowego, który nie ma doświadczenia w zakresie funkcjonowania rynku cukru ...

  odpowiedz

  • 1 (9)

  emeryt, w dniu 14-08-2022 17:22:04 napisał:

  teraz to dopiero będzie fetor z tego basenu fermentacji ścieków

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (10)

  cv, w dniu 14-08-2022 17:26:16 napisał:

  cukru w magazynie w pip tylko pisioki pakują w kontenery portowe i wywożą do portu i na statki kiedyś stało tam pond 10 aut

  odpowiedz

  • 1 (17)

  Pan z węglem, w dniu 14-08-2022 18:22:18 napisał:

  PiS okradł Polaków z cukru.Jak podają media gospodarcze Spółki Skarbu Państwa celowo magazynują cukier i go nie wprowadzają do obrotu by na tym zarabiać.To że w sklepie brakuje cukru wina PiSu.

  odpowiedz

  • 1 (13)

  Pan bez cukru, w dniu 14-08-2022 18:28:24 napisał:

  Trzeba poprosić Agrounię by patrole obywatelskie składające się z rolników pod Cukrowniami monitorowały transport cukru oraz dokumentację przewozową,dla kogo i gdzie...Tylko tak można dojść prawdy kto za cukrową aferą stoi.

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Knur, w dniu 14-08-2022 20:03:48 napisał:

  Tą sprawą powinno zająć się Biuro Interwencji Obywatelskich z Krzysztofem K. bo rodo na czele.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  lustrator, w dniu 15-08-2022 16:44:48 napisał:

  Funkcjonariusze, walcie się ;).

  odpowiedz

  • -1 (1)

  brawo, w dniu 16-08-2022 15:57:37 napisał:

  Czyli już nie będzie śmierdzieć kałem jak się będzie wjeżdżało do Nakła? Ciekawe czym oni zatruwali Śleską, może by tak inspektorat zajrzał i zbadał...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)