Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

14 maja 2022

Pili alkohol w miejscach publicznych. Kara ich nie ominęła

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Od początku maja strażnicy miejscy z# Nakła nad Notecią podejmują czynności w ramach akcji „Zero tolerancji dla alkoholu”. W tym celu patrole Straży Miejskiej regularnie kontrolują miejsca publiczne chętnie odwiedzane przez mieszkańców naszej gminy. Choć z przypadkami spożywania napojów alkoholowych funkcjonariusze zmagają się na co dzień, nieustannie wzrasta ich liczba.

W przeciągu kilku dni Straż Miejska ujawniła kolejne przypadki spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Pierwsze zdarzenie miało miejsce 06.05.2022 roku w Paterku, gdzie trunek spożywały dwie osoby.

Z kolei pozostałe interwencje w ramach tej akcji były prowadzone na terenie Nakła nad Notecią przy ul. Rynek oraz ul. Sądowej, gdzie alkohol w postaci piwa spożywano kolejno na ławce oraz w parku. Warto zaznaczyć, że trzy zdarzenia zostały zgłoszone dyżurnemu Straży Miejskiej przez obserwatora monitoringu wizyjnego, który zauważył sprawców popełniających wykroczenie dotyczące łamania przepisów Ustawy o wychowaniu trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Wszyscy sprawcy czynu zostali ukarani mandatem karnym.

Przypominamy, że picie alkoholu w miejscach publicznych jest prawnie zabronione i zagrożone nałożeniem mandatu karnego, bądź skierowaniem wniosku o ukaranie do Sądu.

Materiał: A. Warmke - Straż Miejska w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 55 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Jakie upominki Polacy wręczają na Dzień Matki? Sprawdzamy wyniki badania

Dzień Matki to wyjątkowe święto jak# pokazują wyniki badania Polacy coraz częściej zamiast standardowych upominków wręczają swojej mamie czas. Zarówno spędzając go razem jak i podarowując ciekawe przeżycia.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)