Dziś mamy 1 lipca 2022, piątek, imieniny obchodzą:

24 maja 2022

Płonęła trawa i baloty siana. Nocna akcja w Polichnie

fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Paterku

fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Paterku

Dziś ponownie dzień rozpoczęliśmy wczesną porą, gdy# o 1:17 zostaliśmy zadysponowani do pożaru trawy i balotów siana w miejscowości Polichno.

Na miejscu okazało się, że pali się przy samej Noteci. W pożarze spłonęło około 20 balotów siana i około 2000 metrów kwadratowych trawy.

Ze względu na grząski teren nasze auto nie dojechałoby na miejsce działań, lecz z pomocą przybyli funkcjonariusze KP Policji w Nakle, którzy dowieźli niezbędny sprzęt.

W działaniach uczestniczyli: 

- GBA OSP Paterek
- GLBM OSP Polichno
- SLRR OSP Nakło nad Notecią
- GBA JRG Nakło nad Notecią
- KP Policji Nakło

Materiał: Ochotnicza Straż Pożarna w Paterku

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (18) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  mieszanieć, w dniu 24-05-2022 13:24:16 napisał:

  samo się nie zapaliło tak jeszcze w nocy ktoś podpala

  odpowiedz

  • -1 (3)

  mieszkanka, w dniu 24-05-2022 13:41:59 napisał:

  kto tutaj macza palce? a władza wsi co na to?

  odpowiedz

  • -1 (9)

  Życzliwy, w dniu 24-05-2022 14:44:18 napisał:

  OSP podpala OSP gasi

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (7)

  Pasmatrju, w dniu 24-05-2022 15:48:53 napisał:

  W lewym dolnym rogu zdjęcia jest miejscowość gdzie prawdopodobnie mieszka ten podpalacz

  odpowiedz

  • 0 (14)

  Paweł, w dniu 24-05-2022 19:20:40 napisał:

  Ja rozumiem alarm bo się pali, ale czy ta syrena musi wyć tak długo??? W dobie gdzie mamy powiadamianie sms ???

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 1 (5)

  Hyundai , w dniu 24-05-2022 22:15:27 napisał:

  Dokładnie syreny wyją w nocy 10 minut. Przez ten czas zdaze się wybudzić i nie mogę spać. Czy istnieje jakieś racjonalne wytłumaczenie dlaczego syrena wyje tak długo? Czy to jak z przejazdami kolejowymi w Nakle? Pół godziny zamykają przejazd bo tak?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (5)
  • 8 (12)

  Strażak OSP, w dniu 25-05-2022 00:09:37 napisał:

  !!! Dla tych co mają problem do syren alarmowych !!! Syreny alarmowe były są i będą Wyjaśnienie działania i potrzeby syren alarmowych Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią informuje, iż na terenie powiatu nakielskiego zlokalizowane są Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Alarmowanie druhów w celu dysponowania do działań ratowniczo-gaśniczych odbywa się m.in. przez zdalne załączanie syren alarmowych znajdujących się na terenach remiz strażackich. Załączenie syreny alarmowej to sygnał do natychmiastowego stawienia się druhów w jednostce i dalszej kolejności podjęcie działań ratowniczo-gaśniczych. Działająca syrena alarmowa Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej nie jest sygnałem ostrzegawczym dla ludności przed niebezpieczeństwem. W obecnej sytuacji działań wojennych na obszarze Ukrainy i migracji ludności cywilnej do Polski, która znajduje schronienie również na terenie powiatu nakielskiego załączenie syreny alarmowej może wywołać panikę i stres. Materiał kp PSP Nakło nad Notecią Ps syrena jest potrzebna i będzie wyla tyle i trzeba ,,Jutro może syrena zadecydować o twoim życiu żeby nie było zapuzno ,, Pozdrawiam

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Kleman, w dniu 25-05-2022 05:50:37 napisał:

  Styrta się poliła uwaga uwaga

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Psp, w dniu 25-05-2022 06:55:05 napisał:

  W tym PSP to syreny włączając jak pisiory chcą na siebie zwrócić uwage aby celebrować swoje wymyślone na kolanie święta, później mówią że to testy syren były

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Budowa magazynów
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)