Dziś mamy 24 października 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

24 września 2021

Podzielili fundusz sołecki. Dyskusja nad oświetleniem wsi

fot. MM

fot. MM

Mieszkańcy Wyrzy spotkali się w świetlicy wiejskiej# 7 września, by wspólnie pochylić się nad podziałem funduszu sołeckiego na rok 2022. Do rozdysponowania było niespełna 30 tys. zł.

Zebranie rozpoczęła sołtys Żaneta Stakuć, witając przybyłych mieszkańców oraz zaproszonych gości w postaci zastępcy burmistrza Mroczy Waldemara Chudzika oraz radnych Tomasza Tarnolickiego i Marka Kowalkowskiego. W dalszej kolejności przystąpiono do podziału przyszłorocznego funduszu sołeckiego, który opiewał na dokładną kwotę 29 tys. 272 zł. Została ona przeznaczona na realizację trzech następujących przedsięwzięć: organizacja imprez integracyjnych na terenie Wyrzy – 6 tys. zł; doposażenie świetlicy wiejskiej i przyległego do niej terenu – 13 tys. 772 zł; zakup lampy oświetleniowej – 9 tys. 500 zł. Jedyną dyskusję dotyczącą podziału funduszu wywołał trzeci punkt. Co do konieczności doświetlenia wsi nikt nie miał jakichkolwiek wątpliwości, jednakże kwestia wyboru miejsca, gdzie takowa lampa miałaby powstać już tak. Ostatecznie mieszkańcom udało się jednak dojść do konsensusu i wspólnie wybrać miejsce, gdzie dodatkowe oświetlenie najbardziej by się przydało.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Schab bez kości
11,99PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)