Dziś mamy 28 października 2020, środa, imieniny obchodzą:

13 sierpnia 2020

Pola lawendowe nie tylko w Prowansji. Są też niedaleko Mroczy

fot. G. Wiśniewska

fot. G. Wiśniewska

Kiedyś, gdy słyszano słowo lawenda lub# pole lawendy od razu kojarzyła się Prowansja we Francji i jej bujne fioletowe pola. Dziś, by podziwiać pola tej niezwykłej rośliny niekoniecznie trzeba wyruszać poza granice Polski. Otóż istnieją takie pachnące tereny niedaleko Mroczy .

Lawenda to symbol piękna, swojskości, lata, słońca i domu. Domu, w którym otula nas spokój, bezpieczeństwo i serdeczność. Z takiej serdeczności  skorzystali mroteccy seniorzy. Przyjęli zaproszenie i odwiedzili  Lawendową Krajnę w Rościminie. Jest to piękne miejsce położone nad jeziorem, nie tylko ze względu na lawendę, ale także przepiękny ogród z różnorodnymi roślinami, kwitnącymi  o tej porze roku kwiatami i rzadko spotykanymi gatunkami drzew.

Było ciekawie, lawendowo, fioletowo, zapachowo. Można było ugasić pragnienie lemoniadą z lawendowym syropem. Można było wziąć udział w warsztatach zaplatania pachnących, lawendowych fusetek korzystając z instrukcji gospodyni. Nie było to takie łatwe. Jak przystało na piknik nie obyło się bez kiełbasek pieczonych nad ogniskiem.

Wszystkich uczestników wyprawy urzekła zarówno sama lawenda, tajemniczy ogród jak też niezwykła gośćinność gospodarzy. W tym gospodarstwie klimat tworzy nie tylko lawenda i inne piękne rośliny, ale gospodarze i ich serdeczność.

Materiał: G. Wiśniewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 14 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)