Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

04 września 2023

Policjanci kontrolowali rejony szkół. Z myślą o bezpieczeństwie uczniów

fot. powierzone

fot. powierzone

W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym policjanci powiatu nakielskiego# prowadzili kontrole w rejonach placówek oświatowych. Z myślą o bezpieczeństwie dzieci, które dziś wyruszą do szkół sprawdzano oznakowanie przejść i infrastrukturę drogową.

Już dziś koniec wakacji i do szkolnych ławek wrócą uczniowie. Część dzieci będzie z pewnością dowożona przez rodziców, jednak duża część do szkół chodzić będzie pieszo. Właśnie z myślą o ich bezpieczeństwie, mundurowi powiatu nakielskiego, kontrolowali rejony szkół i stan przygotowania infrastruktury drogowej przy placówkach oświatowych.

Sprawdzano przejścia dla pieszych, sprawność sygnalizacji oraz oświetlenia przy tych przejściach. Uwagę zwracano również na prawidłowość oznakowania miejsc po których poruszają się piesi oraz stan urządzeń drogowych tj. barier zabezpieczających, progów zwalniających itp.

Podczas kontroli nieprawidłowości nie ujawniono, a policjanci przypominają rodzicom, by rozmawiali ze swoimi pociechami na temat tego, jak bezpiecznie korzystać z tras. Niebawem na spotkaniach z najmłodszymi w szkołach mówić o tym będą także mundurowi.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)