Dziś mamy 23 marca 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

22 lutego 2023

Policjanci omówili specyfikę swojej pracy. Spotkanie funkcjonariuszy z młodzieżą

fot. powierzone

fot. powierzone

Policjanci z nakielskiej komendy powiatowej przeprowadzili zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół #Żeglugi Śródlądowej z Nakła, podczas których zachęcali młodych ludzi, by po ukończeniu szkoły wstąpili w policyjne szeregi.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Nakła podczas spotkań z uczniami szkół ponadpodstawowych zachęcają młodych ludzi, aby po ukończeniu szkoły wstąpili w policyjne szeregi.

Jedno z takich spotkań, dla uczniów z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła, zorganizowano w ostatnich dniach na terenie nakielskiej Komendy Powiatowej. O policyjnej służbie opowiadali zarówno funkcjonariusze pionu kryminalnego, jak i prewencji.

Młodzież została poinformowana, jakie wymagania musi spełnić kandydat do Policji oraz jakie dokumenty i gdzie powinien złożyć. Omówione zostały również wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego począwszy od testu wiedzy, poprzez test sprawnościowy, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną, na komisji lekarskiej skończywszy.

Policjanci poszczególnych pionów omówili specyfikę swojej pracy, a młodzież miała możliwość przyjrzeć się jej z bliska i dodatkowo zwiedzić jednostkę.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)