Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

13 maja 2022

Policyjne działania na drogach. Nałożono 18 mandatów

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów było# celem nadrzędnym działań „NURD”, prowadzonych wczoraj przez policjantów „drogówki” na drogach powiatu. Na kontrolowanych trasach nie odnotowano żadnego zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (12.05.22) na drogach powiatu nakielskiego policjanci referatu ruchu drogowego z komendy powiatowej prowadzili działania prewencyjno-kontrolne „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Szczególną uwagę zwracano na zachowanie kierowców wobec pieszych oraz sprawdzano przestrzeganie przepisów przez pieszych.

Kontrole prowadzono szczególnie w miejscach, które w ocenie mundurowych mogą być potencjalnie niebezpieczne dla pieszych, w tym w rejonach głównych skrzyżowań. Biorąc pod uwagę, że nie tylko stosowanie się do przepisów przez kierowców ma wpływ na bezpieczeństwo na trasach, sprawdzano także zachowanie niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Podczas trwania działań policjanci ujawnili łącznie 29 wykroczeń w tym 27 popełnionych przez kierowców. 17 z nich zagrażało bezpieczeństwu pieszych.

Sprawcy wykroczeń ponieśli konsekwencje przewidziane prawem. Nałożono 18 mandatów i 11 osób pouczono. Można uznać, że na kontrolowanych trasach było bezpiecznie, gdyż nie odnotowano zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Jakie upominki Polacy wręczają na Dzień Matki? Sprawdzamy wyniki badania

Dzień Matki to wyjątkowe święto jak# pokazują wyniki badania Polacy coraz częściej zamiast standardowych upominków wręczają swojej mamie czas. Zarówno spędzając go razem jak i podarowując ciekawe przeżycia.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)