Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

17 stycznia 2023

Ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. 26-latka została ukarana

fot. archiwum

fot. archiwum

Czasową utratą prawa jazdy, wysokim mandatem i punktami karnymi zakończyło się spotkanie kierującej bmw #z policjantami nakielskiego referatu ruchu drogowego. 26-latka za nic miał ograniczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

Nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest przyczyną wielu zdarzeń drogowych i niesie za sobą tragiczne skutki. Przepisy prawa o ruchu drogowym stanowią, że za łamanie ograniczeń prędkości w obszarze zabudowanym, na okres 3 miesięcy, kierowca, który popełnił wykroczenie traci prawo jazdy. Część kierowców w dalszym ciągu obowiązujące przepisy lekceważy, czego przykładem może być kierująca bmw skontrolowana przez „drogówkę” wczoraj (16.01.23) w Mrozowie.

Pomiar prędkości auta, które prowadziła 26-latka wykazał, że przez obszar zabudowany kierująca jechała mając na liczniku 107 km/h. Mieszkanka powiatu pilskiego za popełnione wykroczenie poniosła srogie konsekwencje. Czasowo straciła ona prawo jazdy, została ukarana 1500 złotowym mandatem, a do jej konta kierowcy dodano 10 punktów karnych.

Policjanci nieustannie apelują do kierowców o jazdę zgodną z przepisami. Jest to ważne szczególnie teraz, kiedy trasy często bywają śliskie. Jedynie stosowanie się do ograniczeń prędkości i rozsądne zachowanie kierowców gwarantują bezpieczeństwo.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 7 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (23) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (31)

  Micki , w dniu 17-01-2023 14:26:40 napisał:

  Łowcy mandatów są z siebie dumni. Szkoda że ich nie widać tam gdzie są naprawdę potrzebni gdzie co tydzień są wypadki i naprawdę jest zagrożenie tam ich nie ma. Pewno dlatego że nie wyrobią norm mandatowych. Mowa o skrzyżowaniu na Mroteckiej.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 17 (29)

  Kierowca, w dniu 17-01-2023 14:36:01 napisał:

  Szkoda, że te kontrole są przeprowadzane w miejscach gdzie najłatwiej złapać a nie w tych gdzie istnieje największe ryzyko niebezpiecznych zdarzeń...:-(

  odpowiedz

  • 10 (18)

  Frutututu, w dniu 17-01-2023 15:33:36 napisał:

  Najlepsi są policjanci, którzy ukradli na południu Polski dwa worki koksu ze składu węgla :D Źle się dzieje w państwie polskim kiedy już policja musi kraść.

  odpowiedz

  • -1 (5)

  kierowca, w dniu 17-01-2023 15:55:48 napisał:

  niech zobacza co sie dzieje na odcinku glogowiniec stolezyn

  odpowiedz

  • -1 (9)

  boss, w dniu 17-01-2023 16:53:47 napisał:

  A gdzie ją zmierzyli ? Na zakręcie 2 m za znakiem? parodia Jest dużo miejsc gdzie trzeba poprawić bezpieczeństwo ale niestety tam da się 2 mandaty na cały dzień a nie 10

  odpowiedz

  • 8 (22)

  Maras, w dniu 17-01-2023 17:11:57 napisał:

  Drodzy policjanci, tutaj możecie mi odpowiedzieć anonimowo. Rozumiem Was że macie swoje rodziny zobowiązania i nie jest Wam tak łatwo powiedzieć ze pierd... to wszystko i wyjadę w Bieszczady. Przeżyłem końcowy okres PRLu i twierdzę że Milicja z tych czasów to nieziemskie matoły, potem było już tylko lepiej. Przy kontrolach drogowych czy to raz na rozmowie z dzielnicowym wywnioskowałem że wśród Was normalni i inteligentni ludzie. W ostatnim czasie trudno mi Was ocenić bo opinie o Was są ogólnie dość złe. Mam takie przekonanie że obecna władza wsadza Was na minę, z jednej strony dołożą Wam 500zł a z drugiej wsadzają Was na podnośnik żebyście pilnowali opozycjonistów (takich przykładów mogę dać ze 100 z ostatniego roku) I teraz pytanie. Czy jest jakaś szansa na to że gdy ten chory rząd straci władzę i skończą sie te pilnowania pomników i dziadka na Żoliborzu to Wy jako Policja odbudujecie swoje zaufanie? Czy jest w Was taki potencjał? Czy kadry które są w tej chwili przyjmowane to tacy sami milicjanci jak za PRL. Pytam poważnie i się nie naśmiewam , naprawdę dobrze Wam życzę i chcę aby Wasz mundur był dumą i chlubą.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 9 (21)

  ,,,, w dniu 17-01-2023 17:13:43 napisał:

  najwięcej narzekają kierowcy /pseudo / mistrzowie prostej co mają problem z bezpieczną jazdą i takich baranów nie ma co żałować a im mandaty podnieść kilkakrotnie może dopiero nabiorą rozsądku cwaniaczki zasrane

  odpowiedz

  • 11 (21)

  we, w dniu 17-01-2023 18:20:33 napisał:

  Jechałem autem z rodziną .Policjant wycelował we mnie radar .Serce mi zamarło ,dzieciom kazałem się położyć na podłogę . Żona zaczęła krzyczeć w niebogłosy . Z daleka wyglądał całkiem jak komendant.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (14)

  Kk, w dniu 17-01-2023 18:35:42 napisał:

  W Lochowicach zrobili remont drogi ,nowe chodniki ,ścieżkę rowerową ,zatoki autobusowe i to wszystko oddzielili barierami ochronnymi więc pytam się po co pozostawiono ograniczenie 40 na godzinę???. Dlaczego nie robi się przeglądu oznakowania zwłaszcza pi remoncie drogi gdzie wpakowano kasę na polepszenie bezpieczeństwa. Cz urzednicy się tym zainteresują???

  odpowiedz

  • 10 (12)

  Irena, w dniu 17-01-2023 18:59:09 napisał:

  Dobrze, że granatników nie mają

  odpowiedz

  • 7 (13)

  Z okolic nakła, w dniu 17-01-2023 20:58:22 napisał:

  I bardzo dobrze! Jak ktoś jest taki glupi że łamie przepisy ruchu drogowego to niech ponosi konsekwencje swoich zachowań. Drogówka jest od wlepiania mandatów a noe od tego żeby zajmować się czymś innym. Gdyby ta pdeudo-kierowca spowodowała wypadek to byście się zatanawiali "a gdzie była policja"... byli właśnie tam gdzie trzeba było. W Mrozowie jest 50-ka i tak normalny odpowoedzialny kierowca powinien jechac. Jak ktos nie potrafi tego zrozumieć to jest kiep.

  odpowiedz

  • -1 (7)

  duda2030, w dniu 18-01-2023 08:32:16 napisał:

  Kto jest za obowiązkowym wyposażeniem policji w granatniki? Zamiast mierzyć suszarką niech walą od razu z granatnika w takich co przekraczają prędkość! Poziom wykroczeń w 1 dzień spadłby do zera!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (3)

  weda, w dniu 18-01-2023 10:37:54 napisał:

  Kiedy wieczorem wyjada światła sprawdzać . Tam jest duże niebezpieczeństwo . Sporo jeżdzę ale nie spotakałem takiej sytuacji

  odpowiedz

  • -6 (12)

  Niki, w dniu 18-01-2023 13:37:48 napisał:

  Ciężko czyta się te idiotyczne niektóre komentarze. Dalej uważam, że kary zwłaszcza za łamanie prędkości są jeszcze za małe. Nie narzekajcie na Policję, cieszcie się że jest, że PiS odnawia posterunki i zatrudnia chętnych. W swoim życiu dużo jeździłem samochodami po Polsce, też zdarzyło mi się załapać mandat ale nigdy nie za prędkość, dziś dalej jeżdżę ale bardziej uważnie i mandatów nie łapię. Pozdrawiam Nakielską Policję na czele z p. Oficer KPP Justyną A.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (7)

  Maras, w dniu 18-01-2023 15:04:02 napisał:

  Niki z Pisu odrazi widać

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Nikim,, w dniu 18-01-2023 16:22:54 napisał:

  Uwielbiam Policje bo mam w głowie ała

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)