Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

29 maja 2024

Poszukiwanie pirackiego skarbu. Na dzieci czekała miła niespodzianka

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

W ostatnim czasie filię dziecięcą odwiedzili uczniowie #klasy 2 ze Szkoły Podstawowej w Mroczy.

Po zapoznaniu się ze zbiorami biblioteki, wysłuchali książki z serii Czytam Sobie, pod tytułem „Skarb Arubaby”, gdzie główni bohaterowie znajdują mapę prowadzącą do skarbu pirata. Zainspirowane opowiadaniem, dzieci postanowiły w pomieszczeniach bibliotecznych również poszukać ukrytego skarbu. Rozwiązywały krzyżówkę, rebusy, odczytały zakodowany tekst, tańczyły, ćwiczyły… Wszystko po to, aby na końcu tej trudnej drogi znaleźć niespodziankę, w postaci słodyczy i drobnych upominków. Wszyscy świetnie się bawili i obiecali, że bibliotekę dziecięcą jeszcze na pewno odwiedzą.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)