Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

01 sierpnia 2021

Powiat w kolejnym stowarzyszeniu. O jaką organizację chodzi?

fot. archiwum

fot. archiwum

Radni powiatowi w Nakle zdecydowali o przystąpieniu do# kolejnego stowarzyszenia. O jaką organizację chodzi i jakie są cele jej działania?

W czerwcu powiat nakielski decyzją radnych powiatowych przystąpił do stowarzyszenia pod nazwą Droga Ekspresowa S10. Organizacja ta powstała w 2019 roku. To dobrowolne, samorządne zrzeszenie gmin, powiatów i województw położonych przy drodze krajowej nr 10 na terenie Polski. Należą do niego m.in.: Bydgoszcz, gminy Nakło, Mrocza, Nowa Wieś Wielka czy Wysoka. Celem działania tego stowarzyszenia jest m.in. koordynowanie i wspieranie współpracy na rzecz budowy drogi ekspresowej S10 czy realizacja przedsięwzięć promujących budowę tej trasy. Te założenia są realizowane m.in. przez reprezentowanie interesów samorządów na forum państwowym i międzynarodowym, a przede wszystkim podejmowanie wszelkich działań, które promują budowanie drogi ekspresowej S10. Członkostwo w tym stowarzyszeniu jest płatne. Jednak roczna stawka dla powiatu to grosz od mieszkańca. Składka dla powiatu nakielskiego będzie więc mniejsza niż tysiąc złotych rocznie. To jednak kolejne stowarzyszenie, do którego należy powiat, co pociąga za sobą konieczność płacenia składek. W ubiegłym roku koszty, jakie powiat poniósł na opłacanie składek za członkostwo wyniosły 110 tys. zł. Powiat w tym stowarzyszeniu będzie reprezentował starosta nakielski Tadeusz Sobol.

Na jakim w ogóle etapie jest budowa tej „ekspresówki" W województwie kujawsko-pomorskim odcinek od końca obwodnicy Wyrzyska do węzła Bydgoszcz Zachód na skrzyżowaniu z S5, o długości blisko 41 km, jest na końcowym etapie przygotowania dokumentacji do złożenia wniosku o wydanie decyzji środowiskowej. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, szacuje się, że roboty budowlane będą prowadzone w latach 2026-2028.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (13)

  Duda , w dniu 01-08-2021 12:33:20 napisał:

  Nie swoje to się łatwo wydaje, niech pis w Warszawie płaci. Ale oni wolą opłacać swoje "tłuste koty"

  odpowiedz

  • 1 (3)

  czytelnik, w dniu 01-08-2021 18:40:34 napisał:

  A może tak chodnik do szkół do Karnowa, Lubaszcza ,Olszewki. Na to radni nie muszą mieć decyzji stowarzyszenia.

  odpowiedz

  • 3 (7)

  Henryk , w dniu 01-08-2021 20:09:29 napisał:

  Co to za radni, nieporadni w życiu swoim a co dopiero innym układać

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Sterling , w dniu 01-08-2021 22:53:58 napisał:

  Co robią radni powiatowi dla Szubina ? Czy Szubin ma radnych powiatowych ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
MEBLE PIOTR PASIEKA
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Nadanie modnej linii
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Służy w lekkiej piechocie, a jego żywiołem jest woda

Na co dzień jest dowódcą plutonu ogniowego w 82# batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu. Poza tym ppor. Jarosław Wengierski od dziecka trenuje sporty wodne, w których odnosi liczne sukcesy. Ostatnie lata to starty w zawodach smoczych łodzi, które stają się coraz bardziej popularne w kraju i na świecie.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Domek do ogrodu na jesień. Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jesień w ogrodzie i na działce kojarzy się z porządkami.# Zanim wygodnie rozsiądziemy się w fotelu ciesząc się ciepłym wrześniowym słońcem, dobrze jest poświecić trochę czasu na prace pielęgnacyjne. Z pewnością usprawni je dobra organizacja, odpowiednie narzędzia i akcesoria oraz domek ogrodowy, czyli miejsce, w którym zawsze można trzymać wspomniane rzeczy pod ręką. Podpowiadamy, co warto wiedzieć przez zakupem domku, który jest zrobiony z tworzywa sztucznego.

(czytaj więcej)