Dziś mamy 20 lipca 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

15 lipca 2025

Powiatowo-Gminno-Parafialne Dożynki. Wybrano starostów

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

23 sierpnia 2025 roku odbędą się# w Sadkach Powiatowo-Gminno-Parafialne Dożynki. Starostami dożynkowymi będą Pani Alina Jankowska-Cebula i Pan Andrzej Cebula.

Zaszczytną funkcję starostów dożynkowych Powiatowo-Gminno-Parafialnych w Sadkach pełnić będą w tym roku reprezentanci gminy Sadki – małżeństwo Alina Jankowska-Cebula i Andrzej Cebula. Zgodnie ze zwyczajem, oficjalnie o pełnienie funkcji starostów poprosił kandydatów Wójt Gminy Sadki Michał Piszczek. Zaprosił  do siebie rolników i w asyście Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Sadkach Iwony Biniak wręczył  stosowne zaproszenia.

A oto  kilka słów przybliżających sylwetki starostów, którzy na  Dożynkach Powiatowo-Gminno-Parafialnych  będą reprezentować grono 1,5 tysiąca rolników gminy Sadki.

Alina Jankowska-Cebula i Andrzej Cebula mieszkają w miejscowości Sadki, gmina Sadki, powiat nakielski. Prowadzą gospodarstwo rodzinne o łącznej powierzchni 49 hektarów.  Specjalizują się w produkcji roślinnej. Główne uprawy w gospodarstwie to zboża, rzepak i buraki.  Pan Andrzej przejął gospodarstwo po swoich rodzicach w roku 2001. Wówczas jego powierzchnia wynosiła 23 hektary.

Pani Alina i Pan Andrzej mają 3 synów Wiktora i Mateusza, którzy są już pełnoletni i pracują zawodowo oraz  Aleksandra, który po ukończeniu szkoły rolniczej przejmie gospodarstwo.

Pasją Pani Aliny są robótki szydełkowe i wszelkie rękodzieło.  W 2008 roku jako przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Sadkach była główną inicjatorką pierwszego Konkurs Rękodzieła „Z Kuferka Babuni”. Od lat z sukcesami bierze udział w tym konkursie.

Relaks przynosi jej praca w ogrodzie, gdzie uprawia kwiaty i warzywa, z których później wykonuje przetwory.

Pan Andrzej interesuje się sportem, głównie siatkówką.

Małżonkowie mają też wspólną pasję. Od 10 lat są czynnymi członkami Zespołu Folklorystycznego „Sadkowianie”.

Materiał: Iwona Biniak / GOK Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 48 51

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Zosia z Pnia". Perełka archeologiczna regionu

W miejscowości Pień, na terenie gminy# Dąbrowa Chełmińska w powiecie bydgoskim, historia przeszłości dosłownie wychodzi z ziemi. To właśnie tam, od ponad dwóch dekad, naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prowadzą intensywne badania archeologiczne, które odkrywają tajemnice codziennego życia, śmierci, a także wiary i obyczajów dawnych mieszkańców tych ziem.

(czytaj więcej)
0

O wyzwaniach sektora budowlanego. Zapotrzebowanie na nowe zawody

W ramach projektu# „Porozumienie branżowe na rzecz kształcenia i szkolenia zawodowego”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, odbyło się spotkanie branżowe poświęcone aktualnym wyzwaniom i potrzebom sektora budowlanego, w szczególności w obszarach: dekarstwa, blacharstwa, ciesielstwa oraz stolarki budowlanej.

(czytaj więcej)
0

Nowe dane o zasięgu internetu. Co zawiera raport?

Kolejna odsłona raportu# „Polska w zasięgu stacjonarnego dostępu do internetu” jest już dostępna. Znajdują się w nim aktualne dane o zasięgach z podziałem na każdą jednostkę samorządu terytorialnego (JST).

(czytaj więcej)
0

Widzisz pleśń na jedzeniu? Wyrzuć cały produkt

Kiedy na produkcie spożywczym pojawi się nawet# niewielka plamka pleśni, wiele osób zastanawia się, czy wystarczy ją po prostu odkroić i zjeść resztę. Niestety, to bardzo ryzykowne podejście.

(czytaj więcej)