Dziś mamy 17 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

04 sierpnia 2022

Pożar zboża i kombajnu! Zadysponowano 9 zastępów straży pożarnej

fot. Archiwum / OSP Kcynia

fot. Archiwum / OSP Kcynia

4 sierpnia 2022 roku około godz. 15 doszło do pożaru w miejscowości# Grocholin (gm. Kcynia).

Na miejsce zadysponowano łącznie 9 zastępów straży pożarnej. Sytuacja jest dynamiczna - poinformował st. kpt. Bartosz Walkowiak - oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Nakle. Na ten moment wiemy, że pożarem został objęty kombajn oraz zboże na pniu.

Aktualizacja

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze rżyska i przenicy na pniu przed godziną 15:00. W działaniach brało udział łącznie aż 14 zastępów straży pożarnej. Na miejsce zadysponowano strażaków z JRGSzubin, OSP Kcynia, OSP Sipiory, OSP Gromadno, OSP Dziewierzewo, OSP Górki Zagajne i OSP Łankowice. Akcja gaśnicza trwała ponad 2,5 godziny.

- Pożar objął około 10 hektarów powierzchni. Spaleniu uległ także kombajn. Do zaprószenia ognia doszło przez awarię w komorze silnika w kombajnie - przekazał st. kpt. Bartosz Walkowiak.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (7)

  Piotr, w dniu 05-08-2022 10:54:04 napisał:

  Dziwne, wszędzie pożary zbóż, nagle wszystko co związane jest ze zbożem wszędzie w całej Europie pożary. To nie przypadki lecz celowe podpalenia

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Mirek, w dniu 05-08-2022 11:26:56 napisał:

  Jak już piszecie artykuł to zróbcie to rzetelnie i dopiszcie jeszcze jednostki z Wielkopolski. Z Wągrowca Gołanczy i Panigrodza.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Ola, w dniu 06-08-2022 00:31:52 napisał:

  A czyj kombajn sie spalił

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Mega, w dniu 06-08-2022 23:09:55 napisał:

  Cześć Ola kombajn tak poszedł z dymem o ale kombajnista cały o super

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)