Dziś mamy 6 grudnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 listopada 2021

Pozytywne nastawienie ma ogromne znaczenie! Ciekawe zajęcia w Witosławiu

fot. SP w Witosławiu

fot. SP w Witosławiu

Dzieci i młodzież większość swojego czasu w# ciągu dnia spędzają w szkole.

Jeśli właśnie tam zaczniemy naukę pozytywnego myślenia, wesprzemy nie tylko ich zdrowie psychiczne, ale także pomożemy im w osiągnięciu coraz lepszych wyników edukacyjnych. W Szkole Podstawowej im. A.Mickiewicza w  Witosławiu rozpoczął się cykl zajęć profilaktycznych pt. "Pozytywni" przygotowanych i prowadzonych przez pedagoga szkolnego Panią Ilonę Manys. Program ma na celu kształtowanie odpowiednich umiejętności życiowych i kompetencji społecznych, a także stylu życia wspierającego zdrowie psychiczne. Koncepcja programu profilaktycznego wspierającego zdrowie psychiczne obejmuje: budowanie poczucia własnej wartości, asertywność, umiejętność krytycznego myślenia, budowanie informacji zwrotnej i wyrażanie własnych potrzeb, efektywną komunikację: jak mówić i jak słuchać, empatię i dostrzeganie potrzeb innych osób, zarządzanie sobą w czasie, odnajdywanie się w grupie, radzenie sobie ze stresem, z agresją (własną i zewnętrzną) oraz z przemocą, radzenie sobie z negatywnym wpływem społecznym (w tym profilaktyka uzależnienia od alkoholu i narkotyków). Pozytywne nastawienie ma ogromne znaczenie!

Materiał: Anna Nowakowska - SP w Witosławiu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)