Dziś mamy 6 października 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

18 września 2022

Pretensje mieszkańców do władz. „Jesteśmy dobrzy w płaceniu podatków”

fot. archiwum

fot. archiwum

Sołtys Krukówka Klemens Duda nie przebierał w słowach # podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Mroczy. Dlaczego uważa, że gmina zapomniała o jego sołectwie?

Zdaniem Dudy Krukówko jest wsią zapomnianą, jeśli chodzi o inwestycje. – Od 11 lat mamy przygotowaną drogę pod położenie asfaltu, a od 4 lat nie ma nawet projektu. Jak mamy coś zrobić, przeznaczać fundusze sołeckie? W końcu nie wiemy, na co mamy dawać pieniądze. W Krukówku też została sprzedana ziemia pod działki, szosa, a nic nie skorzystaliśmy – powiedział sołtys, nawiązując w tym miejscu do planów sprzedaży działki w Kaźmierzewie i deklaracji zastępcy burmistrza Waldemara Chudzika, że pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone m.in. na inwestycje w sołectwie Kaźmierzewo. –  Jesteśmy dobrzy tylko w płaceniu podatków – powiedział sołtys Krukówka.

Czy gmina rzeczywiście nie ma planów inwestycyjnych, jeśli chodzi o Krukówko, a zwłaszcza o wspomnianą przez sołtysa drogę z Krukówka do Drążna? – Gmina Mrocza jest na etapie przygotowywania dokumentacji technicznej dotyczącej przebudowy drogi. Koncepcja zakłada ułożenie jezdni z betonu asfaltowego wraz z jednostronnym, naprzemiennym chodnikiem wykonanym z kostki betonowej. Obecnie projekt jest w fazie uzgodnień z ZDW w Bydgoszczy oraz Urzędem Marszałkowskim w Toruniu w kwestii przebudowy skrzyżowania DW nr 241 i drogi gminnej. Termin wykonania inwestycji jest zależny od pozyskanych środków zewnętrznych. Nie jest znana wartość szacunkowa inwestycji, gdyż projekt nie uzyskał jeszcze akceptacji organów opiniodawczych. Projekt jest realizowany przy udziale środków z funduszu sołeckiego sołectwa Krukówko – poinformował Waldemar Chudzik.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Mieszkanka Wyrzy , w dniu 18-09-2022 21:01:20 napisał:

    Kiedy ktoś wkońcu zajmie się ściekami płynącymi rzeką Orlą z Orla ...rzeka cuchnie.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)