Dziś mamy 1 lipca 2022, piątek, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2022

Prezentacja roślin uprawnych w Nakle. Gospodarze mieli co oglądać

fot. ML

fot. ML

Do Nakła przyjechali gospodarze z i poza powiatu nakielskiego# aby przejrzeć nowości na rynku roślin uprawnych. Dzisiaj (21 czerwca) o 11:00 obok skrzyżowania DK10 i ul. Olszewskiej przybyło ponad 60 osób.

Spotkanie pt. „Dni pola” odbyło się polach użytkowanych III klasy Gwidona Bembnisty – gospodarza z Małocina. Tam firma IGP Polska zaprezentowała gamę odmian zbóż ozimych, a wśród nich znalazły się różne gatunki jęczmieni, pszenżyta i pszenicy. Jest to już szósta taka edycja „Dni pola”, która odbywa się cyklicznie, co roku.

Podczas obchodów po polu były poprowadzone prezentacje odmian, przez pracowników firmy IGP Polska, którzy dla chętnych służyli dodatkową radą. Podczas demonstracji roślin wskazywali na najważniejsze cechy poszczególnych odmian, oraz ich dostępność. Niektóre z prezentowanych gatunków nie są jeszcze w sprzedaży.

Oceń artykuł: 10 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -5 (15)

  Mecenas, w dniu 21-06-2022 18:11:05 napisał:

  Nie maja co robić to sobie ogladają, podjadają, a kto bogatym zabroni. Szkoda,ze ich dziady i pradziady ciężko pracowali, a oni takie ciężkie wnioski muszą nosić.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (6)

  rolnik, w dniu 22-06-2022 10:45:12 napisał:

  dlaczego wczesniej nie informowano

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Budowa magazynów
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)