Dziś mamy 26 listopada 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

26 października 2020

Projekt "Zdalna Szkoła". Oficjalne przekazanie sprzętu komputerowego

fot. UM Łobżenica

fot. UM Łobżenica

W dniu 23 października 2020 r. odbyło się oficjalne przekazanie# sprzętu komputerowego dla dwóch szkół podstawowych w Gminie Łobżenica. W spotkaniu udział wzięli Burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś, Zastępca Burmistrza Łobżenicy Józef Lewandowski, Dyrektor Centrum Administracyjno-Finansowego Marek Połczyński, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Fanianowie Maria Pirecka oraz Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Łobżenicy Lucyna Pufal. Na ręce obu Pań, przekazane zostały zestawy sprzętu komputerowego dla uczniów i nauczycieli.

W Projekcie „Zdalna Szkoła” przekazano:

- Szkoła w Łobżenicy - 13 sztuk

- Szkoła w Fanianowie - 5 sztuk

W Projekcie „Zdalna Szkoła+” przekazano:

- Szkoła w Łobżenicy - 17 sztuk

- Szkoła w Fanianowie - 5 sztuk

Gmina Łobżenica skorzystała z dwóch projektów pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego” i „Zdalna Szkoła+ – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.

Projekty są odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Dzięki pozyskanym środkom 70 tys. - „Zdalna Szkoła” i 95 tys. „Zdalna Szkoła+” oraz środkom własnym (15 tys. złotych) dla czterech szkół podstawowych w Gminie Łobżenica zakupiono wysokiej jakości sprzęt komputerowy wraz z zestawem słuchawkowym, umożliwiający dzieciom, które nie miały dotychczas takich możliwości, kontynuowanie realizacji podstawy programowej w warunkach domowych.

W sumie do szkół w Gminie Łobżenica trafi 66 zestawów sprzętu. Ze względów bezpieczeństwa i z uwagi na obecną sytuację epidemiczną, Szkoła Podstawowa w Wiktorówku i Szkoła Podstawowa w Dźwiersznie odbiorą sprzęt w późniejszym terminie.

Materiał: UM Łobżenica 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    jaa, w dniu 26-10-2020 14:37:05 napisał:

    Co z tego, że jest sprzęt jest, a internet słabo działa i nie można się połączyć ze szkołą? o tym nikt nie pomyślał....

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Remonty mieszkań
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)