Dziś mamy 8 grudnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

26 października 2022

Przedszkolaki za kierownicą radiowozu. Policjanci w „Mini Akademii”

fot. pow.

fot. pow.

Dzieci uczęszczające do Niepublicznego przedszkola „Mini Akademia” w Mroczy rozmawiały z# policjantami na temat bezpieczeństwa. Mowa była o zasadach ruchu drogowego i innych ważnych kwestiach.

Dzielnicowy z mroteckiego komisariatu, asp. szt. Piotr Majewski oraz asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy spotkali się z maluchami z przedszkola „Mini Akademia” w Mroczy.

Policjanci opowiadali między innymi o zgodnym z przepisami przemieszczaniu się po trasach, używaniu elementów odblaskowych, zachowaniu w sytuacjach, kiedy niezbędne jest wezwanie pomocy służb ratunkowych z jednoczesnym przypomnieniem numerów alarmowych. Maluchy miały też możliwość zobaczyć oznakowany radiowóz i siadając za jego kierownicą przez chwilę wczuć się w rolę mundurowych.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od funkcjonariuszy odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Mroczy.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)