Dziś mamy 2 czerwca 2023, piątek, imieniny obchodzą:

26 października 2022

Przedszkolaki za kierownicą radiowozu. Policjanci w „Mini Akademii”

fot. pow.

fot. pow.

Dzieci uczęszczające do Niepublicznego przedszkola „Mini Akademia” w Mroczy rozmawiały z# policjantami na temat bezpieczeństwa. Mowa była o zasadach ruchu drogowego i innych ważnych kwestiach.

Dzielnicowy z mroteckiego komisariatu, asp. szt. Piotr Majewski oraz asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy spotkali się z maluchami z przedszkola „Mini Akademia” w Mroczy.

Policjanci opowiadali między innymi o zgodnym z przepisami przemieszczaniu się po trasach, używaniu elementów odblaskowych, zachowaniu w sytuacjach, kiedy niezbędne jest wezwanie pomocy służb ratunkowych z jednoczesnym przypomnieniem numerów alarmowych. Maluchy miały też możliwość zobaczyć oznakowany radiowóz i siadając za jego kierownicą przez chwilę wczuć się w rolę mundurowych.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od funkcjonariuszy odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Mroczy.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)