Dziś mamy 27 lutego 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

30 grudnia 2022

Przygoda z nauką i świąteczna atmosfera. Wycieczka do Poznania

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

21 grudnia uczniowie klas 4-8 ze szkół w Mroczy i Witosławiu wyjechali do Poznania, by przeżyć niezwykłą przygodę z# nauką, a także poczuć atmosferę świąt i kupić oryginalne prezenty na jarmarku bożonarodzeniowym.

Wycieczka rozpoczęła się od naukowej wystawy „Body Worlds” autorstwa prof. Gunthera von Hagensa. To tam można było podziwiać ponad 160 anatomicznych okazów prawdziwych ludzkich ciał, które uświadomiły zwiedzającym, jak niezwykłe, ale także jakże kruche jest ludzkie ciało. Na obecnej wystawie „The Cycle of Life” była możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Kolejnym punktem programu była wizyta na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu, podczas której uczniowie poznali “Fizyczną opowieść o Mikołaju i Rudolfie”. Przekonali się, że Mikołaj i Rudolf, dzięki wykorzystaniu wiedzy z fizyki, potrafią pokonać wiele trudności, by na czas dostarczyć prezenty dzieciom. Praktyczne rozwiązania trudnych problemów zapracowanego duetu zostały zaprezentowane w formie ciekawych eksperymentów. Ostatnim punktem wycieczki był spacer w zimowym miasteczku i skorzystanie z atrakcji, które oferował jarmark bożonarodzeniowy. Cudowne dekoracje, sznury świateł, smakowite zapachy i jedyna w swoim rodzaju atmosfera zachwyciła uczniów.

Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)