Dziś mamy 8 lutego 2023, środa, imieniny obchodzą:

30 grudnia 2022

Przygoda z nauką i świąteczna atmosfera. Wycieczka do Poznania

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

21 grudnia uczniowie klas 4-8 ze szkół w Mroczy i Witosławiu wyjechali do Poznania, by przeżyć niezwykłą przygodę z# nauką, a także poczuć atmosferę świąt i kupić oryginalne prezenty na jarmarku bożonarodzeniowym.

Wycieczka rozpoczęła się od naukowej wystawy „Body Worlds” autorstwa prof. Gunthera von Hagensa. To tam można było podziwiać ponad 160 anatomicznych okazów prawdziwych ludzkich ciał, które uświadomiły zwiedzającym, jak niezwykłe, ale także jakże kruche jest ludzkie ciało. Na obecnej wystawie „The Cycle of Life” była możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Kolejnym punktem programu była wizyta na Wydziale Fizyki UAM w Poznaniu, podczas której uczniowie poznali “Fizyczną opowieść o Mikołaju i Rudolfie”. Przekonali się, że Mikołaj i Rudolf, dzięki wykorzystaniu wiedzy z fizyki, potrafią pokonać wiele trudności, by na czas dostarczyć prezenty dzieciom. Praktyczne rozwiązania trudnych problemów zapracowanego duetu zostały zaprezentowane w formie ciekawych eksperymentów. Ostatnim punktem wycieczki był spacer w zimowym miasteczku i skorzystanie z atrakcji, które oferował jarmark bożonarodzeniowy. Cudowne dekoracje, sznury świateł, smakowite zapachy i jedyna w swoim rodzaju atmosfera zachwyciła uczniów.

Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)