Dziś mamy 8 grudnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

10 listopada 2022

Radosne świętowanie w Żegludze. Rocznica Odzyskania Niepodległości

fot. Bogdan Ślagowski

fot. Bogdan Ślagowski

W dniu, 8.11.2022 roku w świetlicy Zespołu Szkół Żeglugi #Śródlądowej w Nakle Nad Notecią, samorządy wszystkich klas śpiewając piosenki patriotyczne, radośnie świętowały jutrzejszą rocznicę odzyskania niepodległości.

Pamiętając zawsze o odwadze i dalekowzroczności ludzi, dla których patriotyzm nie był pustym i nic nie znaczącym dźwiękiem, postanowiliśmy radować się śpiewając, m.in. :
- pierwszą kadrową,
- przybyli ułani,
- o mój rozmarynie, Piechota,
- pierwsza brygada.

Uczniów wspomagał szkolny zespół instrumentalny „Kotwica w Górę a pomysłowi wspólnego śpiewania, tradycja patriotycznego obchodzenia Święta Niepodległości zostanie w pamięci naszych uczniów.

Materiał: Bogdan Ślagowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 34 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)