Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2021

Razem odkrywamy tajemnice lasu. Wyprawa z leśniczym

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

21 czerwca 2021 r. uczniowie klas 4-8 wędrowali leśnym szlakiem, a# przewodnikiem był pan Domański, zaprzyjaźniony z naszą szkołą pan leśniczy.

Dzięki jego uprzejmości, młodzi ludzie mogli zgłębić tajemnice lasu w Rościminie, bo to właśnie było celem wyprawy. Podczas wędrówki pan leśniczy opowiadał o niezwykłym odnawialnym zasobie przyrody jakim jest las. Podkreślił, że las ma
wpływ na środowisko i warunki życia każdego z nas, dlatego musimy go szanować i o niego dbać. Uczniowie przypomnieli sobie, że las ma budowę warstwową, jest różnorodny gatunkowo, że lasy, w których rosną drzewa iglaste nazywamy borami, a wśród lasów liściastych wyróżniamy grady, łęgi, olsy. Młodzież miała możliwość zadania pytań z zakresu wiedzy przyrodniczej, dotyczących zawodu leśniczego.

Wyprawa do lasu była pouczająca, uczniowie opuścili swoje klasy, by w ciekawy sposób pogłębić swoją wiedzę, a przy okazji zrelaksować się na łonie natury. 

Materiał: Anna Nowakowska - SP Witosław 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)