Refundacja części poniesionych kosztów. Sześć interwencji

fot. ARiMR
Organizacje producentów owoców i warzyw mogą# do 25 lipca 2025 r. ubiegać się o wsparcie przyznawane w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Nabór na interwencje w sektorze owocowo-warzywnym prowadzony jest wyłącznie drogą elektroniczną.
- Producenci owoców i warzyw mogą do 25 lipca 2025 r. sięgać po unijne wsparcie, które pomoże im inwestować w lepsze wyposażenie, skuteczniejszy marketing czy wdrażanie rozwiązań przyjaznych środowisku. Warunkiem otrzymania finansowania, które ma formę refundacji części poniesionych kosztów, jest przygotowanie i realizacja działań programu operacyjnego - informuje Wojciech Legawiec, Prezes Agencji i Restrukturyzacji Rolnictwa.
Pomoc obejmuje sześć interwencji, z których obowiązkiem realizacji objęte są projekty poprawiające wyposażenie techniczne koncentracji dostaw i umieszczania produktów na rynku, przedsięwzięcia na rzecz ochrony środowiska oraz łagodzenia zmian klimatu, a także prowadzenie badań i rozwoju. Opcjonalnie można realizować inicjatywy związane m.in. z modernizacją infrastruktury do planowania i organizacji produkcji, dostosowania produkcji do popytu, optymalizacji kosztów produkcji i zwrotu z inwestycji, stabilizacji cen producentów owoców i warzyw; prowadzeniem działań informacyjno-marketingowych lub wycofywaniem z rynku owoców i warzyw.
Wnioski przyjmowane są za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR.
Więcej informacji – otwórz
Źródło: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Czytaj również
- Dofinansowanie na zalesienie. Pozostało kilkanaście dni
- "Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym". Szkolenia dla rolników
- Zwrot podatku akcyzowego. Drugi termin na składanie wniosków
- Płatności dobrostanowe. Przypomnienie o niezbędnych dokumentach
- Ruszył nabór wniosków. Wsparcie dla producentów trzody chlewnej
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Polityka rozwoju sztucznej inteligencji. Podsumowanie konsultacji

Ministerstwo Cyfryzacji zakończyło konsultacje publiczne #projektu Polityki rozwoju sztucznej inteligencji do 2030 r. (Polityki AI). W ramach trwających od 5 czerwca do 1 lipca konsultacji wpłynęło około 1000 propozycji zmian od blisko 200 osób fizycznych oraz przedstawicieli nauki, biznesu, jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych. Zaangażowanie tak wielu interesariuszy pokazuje, że Polityka AI ma kluczowe znaczenie dla przyszłego rozwoju Polski z wykorzystaniem sztucznej inteligencji - zarówno w sferze gospodarczej, jak i społecznej.
(czytaj więcej)O wyzwaniach sektora budowlanego. Zapotrzebowanie na nowe zawody

W ramach projektu# „Porozumienie branżowe na rzecz kształcenia i szkolenia zawodowego”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, odbyło się spotkanie branżowe poświęcone aktualnym wyzwaniom i potrzebom sektora budowlanego, w szczególności w obszarach: dekarstwa, blacharstwa, ciesielstwa oraz stolarki budowlanej.
(czytaj więcej)Nowe dane o zasięgu internetu. Co zawiera raport?

Kolejna odsłona raportu# „Polska w zasięgu stacjonarnego dostępu do internetu” jest już dostępna. Znajdują się w nim aktualne dane o zasięgach z podziałem na każdą jednostkę samorządu terytorialnego (JST).
(czytaj więcej)Cholera wraca po latach. Potwierdzono przypadek zakażenia w Polsce

Po raz pierwszy od wielu lat w Polsce zdiagnozowano #przypadek cholery – groźnej choroby zakaźnej niemal niewystępującej w naszym kraju. Informację potwierdził w niedzielę Główny Inspektorat Sanitarny.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!