Dziś mamy 1 lipca 2022, piątek, imieniny obchodzą:

03 czerwca 2022

Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Znamy finalistów!

O nagrody finansowe zawalczyło 9 uczniów z 7 szkół z regionu#. Udział w wydarzeniu wzięła przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska. Finał odbył się 2 czerwca w Sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego.

Uczestnicy konkursu w konsultacji ze swoim nauczycielem prowadzącym przygotowali pracę pisemną wraz z prezentacją multimedialną na jeden z tematów:
• Kobieta w samorządzie, czyli o łączeniu ról społecznych - role liderek w działalności samorządowej
• „Nie ma kaleki, jest człowiek” M. Grzegorzewska - powinności samorządu wobec osób starszych, słabych i zagrożonych wykluczeniem
• Moja Mała Ojczyzna - działania gminy i samorządu województwa na rzecz zachowania pamięci i kształtowania tożsamości regionalnej.

Spośród nadesłanych 56 prac konkursowych Wojewódzki Komitet Organizacyjny powołany przez przewodniczącą sejmiku województwa Elżbietę Piniewską zakwalifikował do finału konkursu 10 uczniów. W finale konkursu uczestnicy zaprezentowali swoje prace i odpowiedzieli na pytania ich dotyczące zadane przez Komitet. Najlepsze prace zostały nagrodzone finansowo, doceniono zarówno uczniów jak i nauczycieli, pod opieką których została przygotowana praca konkursowa.

Nagrodzeni:
• I miejsce Kinga Goryńska - Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Jabłonowie Pomorskim, nauczyciel: Ewa Rzepka
• II miejsce Olgierd Pawłowski - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Żninie, nauczyciel: Mirosław Pilarski
• III miejsce Stella Sudoł - Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Złejwsi Wielkiej, nauczyciel Anna Rutkowska
Wyróżnienia:
• Amadeusz Hak - Szkoła Podstawowa w Mycielewie (powiat nakielski), nauczyciel: Joanna Biernacka-Kozerewicz
• Milena Krajewska - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Tłuchowie (powiat lipnowski) nauczyciel: Hanna Kozakiewicz
• Kacper Sandecki - Szkoła Podstawowa im. Rodu Piastów w Tupadłach (powiat inowrocławski), Małgorzata Kieraj-Kowalczyk

Materiał: Beata Krzemińska /rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)