Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

06 lutego 2022

Rodzice dają zły przykład dzieciom? Internautka apeluje!

fot. pow.

fot. pow.

Otrzymaliśmy wiadomość od mieszkanki Mroczy. Jest zaniepokojona zachowaniem# niektórych rodziców odwożących dzieci do szkoły. Treść listu zamieszczamy poniżej.

Apeluję do rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Mroczy, aby zaczęli w końcu przestrzegać zasad ruchu drogowego i bezpiecznego odprowadzania dzieci na teren szkoły. Wysepka do autobusów nie służy jako miejsce parkingowe w dodatku nagminnie przechodzicie spod pobliskiego marketu w miejscach niedozwolonych. Narażacie tym samym siebie, własne dzieci oraz kierowców pojazdów poruszających się po drodze. W godzinach porannych jest wzmożony ruch. Proszę, abyście przechodzili w miejscu do tego przeznaczonym i tym samym dawali swoim dzieciom odpowiedni przykład i naukę zasad ruchu drogowego.

Materiał: Internautka

Oceń artykuł: 16 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (14) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (6)

  PAWEŁ , w dniu 06-02-2022 08:14:38 napisał:

  Nic nowego jak straż rano stoi to wszyscy ładnie po pasach a tak jak święte krowy na wprost praktycznie to cały czas rodzice z dziećmi idą prosto z Dino

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Mama dziecka, w dniu 06-02-2022 11:24:50 napisał:

  Niektórzy kierowcy, w tym wypadku Pani- kierowca powinni też przestrzegać przepisów i zmieniając biegi patrzeć przed siebie,a nie na drążek zmiany biegów. Przechodziłam zgodnie z przepisami przez przejście dla pieszych i gdybym się nie cofnęła Pani by mnie przejechała. Ja zdążyłam, a gdyby to było właśnie dziecko?

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Sebastian , w dniu 06-02-2022 11:32:49 napisał:

  Zgodzę się mógłbym nazwiskami pisać kto przechodzi jak taki dyb pod Dino codziennie bo mu ciężko przejść po pasach. Policja powinna kwitować to by się dyby nauczyli na momencie

  odpowiedz

  • 3 (9)

  Mariola, w dniu 06-02-2022 13:20:19 napisał:

  Co rano to samo. Cały parking samochodów pod Dino, bo rodzice przywożą dzieci do szkoły, nie ma gdzie zaparkować by zrobic zakupy, a w sklepie dosłownie kilka osób. Koło 13 powtórka z rozrywki. Do tego parkują byle jak, gdzie popadnie, kompletnie nie patrząc na wyznaczone miejsca. Hitem była Audi zaparkowana po skosie na środku parkingu. Dosłownie babka wjechała, zobaczyła ze nie ma wolnych miejsc, zostawiła auto na środku i sobie poszła z dzieciakiem do szkoły. Jak wróciła to jeszcze z wielkim pyskiem do mnie, bo zwróciłam jej uwagę.

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Kierowca, w dniu 06-02-2022 14:15:53 napisał:

  A najlepsze jest to,że wszystko się dzieje pod pyskiem komisariatu policji!

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Włosek, w dniu 06-02-2022 14:28:47 napisał:

  Takie tuki to prawa jazdy nie powinny miec. Straż miejska powinna rozdawać mandaty jak bilety do cyrku na pokaz klaunów czyli tych mistrzów parkowania

  odpowiedz

  • 8 (10)

  Ania, w dniu 06-02-2022 14:35:43 napisał:

  Sprawa zostanie zgłoszona do dyrekcji szkoły. Co niektórym radziłabym ruszyć swoje cztery litery i przejść się dzieckiem spacerem do szkoły. Spacer nikomu nie zaszkodzi.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -3 (15)

  Ja, w dniu 06-02-2022 16:13:49 napisał:

  a Pani mieszkance co to przeszkadza???? bo zapewne w szkole ani w Dino nie mieszka :-) siedzi w domu, gapi się przez okno albo snuje się po Mroczy zamiast zająć się swoimi sprawami i do roboty się wziąć i donosi. Świat zwariował!!!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (6)

  Rodzic , w dniu 06-02-2022 16:16:09 napisał:

  Biorąc udział w dyskusji pozwolę sobie wyrazić zdanie. Wina leży nie po stronie policji czy straży i to,że dzieje się to pod tak zwanym „nosem „ świadczy tylko o głupocie i bezmyślności rodziców. Dyrekcja nie raz na zebraniach poruszała ten temat , jak widać olewatorski stosunek rodziców jest ponad ich poziom intelektualny. Moim zdaniem władze gminy powinny zamontować tam kamerę a problem powinien poruszony zostać przez dyrekcje na najbliższej radzie. Jestem za tym aby wystosować pismo do przewodniczącego rady o to by postarał się wzmozyc kontrole ruchu drogowego przez policje i straż gminna. Sam niejednokrotnie byłem świadkiem jak rodzice zastawiają wysepkę do autobusów a później kierowca autobusu szkolnego ma ogromny problem aby wypuścić bezpiecznie dzieci z autobusu. To jest godne kary !!!

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Zenek, w dniu 06-02-2022 19:01:46 napisał:

  nawet rowerzyści maja z nimi problem przełażą gdzie im się podoba a człowiek musi hamować

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Belfer, w dniu 07-02-2022 10:26:47 napisał:

  Z tego, co wiem dyrekcja szkoły zgłaszała sprawę łamania zasad ruchu drogowego przez rodziców na Policji. Szczególnie niebezpieczne jest wjeżdżanie na teren szkoły od tyłu, od strony orlika, gdzie rano jest dużo młodszych dzieci przychodzących do szkoły. Na uwagi zwracane przez pracowników szkoły rodzice nie reagują. Zdarzyły się już niebezpieczne sytuacje. Przypominam, że jest zakaz wjazdu na teren szkoły do godz.15 00. Po obu stronach kompleksu budynków szkolnych są duże parkingi. Tylko trzeba kilka kroków przejść....

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Marzena , w dniu 07-02-2022 10:33:44 napisał:

  Dziękuje za ten artukuł nauczycielce sp , ze odważyła się w publiczny sposób okazać brak rozumu rodzicom . Moze to ich przestraszy i nauczy rozumu. Tu chodzi o dobro uczniów.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ogórki gruntowe
4,99PLN
Lody Big MILK 900ml
7,99PLN
Margaryna Delma 500g maślana
3,39PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Budowa hal
Lewiatan mleczko w czekoladzie 400g
7,49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Jakie upominki Polacy wręczają na Dzień Matki? Sprawdzamy wyniki badania

Dzień Matki to wyjątkowe święto jak# pokazują wyniki badania Polacy coraz częściej zamiast standardowych upominków wręczają swojej mamie czas. Zarówno spędzając go razem jak i podarowując ciekawe przeżycia.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)