Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

18 września 2023

Sezon jesienny 2023. Piłkarskie rozgrywki z udziałem zawodników Feniksa

fot. powierzone

fot. powierzone

Do tegorocznych rozgrywek ligowych sezonu piłkarskiego #KPZPN przystąpiły 3 młodzieżowe drużyny piłkarskie naszego stowarzyszenia.

Najmłodsza obecnie grupa piłkarska, która reprezentuje nasze miasto, to grupa Orlików, która swoje mecze rozgrywa w systemie turniejowym. Młodzi piłkarze grają bez presji związanej z ligową tabelą.

Grupa młodzika D2 , rozgrywa swoje mecze w ramach rozgrywek KPZPN w IV lidze grupa 3. Młodzi piłkarze rywalizują z kolegami z Janowca, Nakła, Szubina, Paterka, Sępólna oraz Żnina. Jak to w sporcie bywa, gramy ze zmiennym szczęściem przeplatając bardzo dobre mecze tymi słabymi. Obecnie drużyna zajmuje miejsce w środku tabeli ligowej.

Najstarsza grupa Trampkarzy ma zadanie najtrudniejsze, gdyż rywalizuje w 2 lidze KPZPN.

Początek rundy mieliśmy bardzo słaby. Kontuzje i choroby czołowych graczy nie pozwalały na równorzędną walkę z zespołami ze Świecie oraz Bydgoszczy. W minioną niedzielę pojawiło się "światełko w tunelu" na lepsze wyniki, gdyż nasza drużyna wygrała bardzo ważny mecz z Olimpem Strzelno i odbiła się od ligowego dna tabeli.

Wszystkie nasze zespoły mogą reprezentować naszą Gminę oraz uczęszczać w treningach między innymi, dzięki wsparciu z UMiG Mrocza  która przekazała środki finansowe na rozwój sportu dzieci i młodzieży  w 2023r.

Najstarsza grupa trampkarzy otrzymała również nowe stroje sportowe z Programu Rządowego Ministerstwa Sportu – KLUB 2023r.

Materiał: Marcin Klebs / Prezes LUKS Feniks Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)