Dziś mamy 17 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

01 lipca 2022

Sławy ze świata muzyki klasycznej zagrają w regionie. Weekend koncertów organowych

fot. archiwum

fot. archiwum

W powiecie nakielskim wystąpią słynne sławy z desek filharmonii #i światowych estrad. Trójka wybitnych muzyków: Asanaliev, Skudlik i Grubba zagrają koncerty organowe w kościołach pw. Św. Stanisława w Nakle i Św. Michała Archanioła w Dębowie.

Pierwszy koncert odbędzie się 9 lipca w Kościele pw. św. Stanisława w Nakle o 17:30.

Na skrzypcach zagra Ernis Asanaliev – Kirgiski artysta, profesor nadzwyczajny Narodowego Konserwatorium Kirgiskiego oraz dyrektor artystyczny i główny dyrygent „Manas Presidential Chamber Orchestra” – narodowej orkiestry symfonicznej Kirgistanu. Regularnie występuje ze światowej sławy orkiestrami jak Orkiestra Prezydencja Kazachstanu, Orkiestra Kameralna Filharmonii Moskiewskiej, Moskiewska Orkiestra Symfoniczna „Młoda Rosja”.

Na organach zagra Johannes Skudlik – Monachijski organista i dyrygent, który w swoim życiu zdążył się uplasować jako dyrygent i solista współpracujący z Monachijską Orkiestrą Symfoniczną, Münchner Rundfunkorchester, Orkiestrą Symfoniczną Praga i Münchener Bach-Chor. Poza koncertami na żywo zajmował się nagrywaniem produkcji radiowych we współpracy z sieciami RIAS Berlin, WGBH Radio Boston, RAI tre, Bayerische Rundfunk i Telewizją Polską. Jest też dyrektorem artystycznym „Landsberg Concerts”, Bawarskiego Lata Organowego oraz Palermo Organ Festival.

Drugi koncert odbędzie się 10 lipca w Kościele pw. św. Michała Archanioła o godzinie 10.45

Na skrzypcach ponownie zagra Ernis Asanaliev.

Na organach wystąpi Gedymin Grubba – Uhonorowany w 2019 roku przez Prezydenta RP „Krzyżem Zasługi” za międzynarodową działalność kulturalną na rzecz Polski organista, kompozytor i dyrygent. Gedymin Grubba jest jednym z najaktywniejszych polskich organistów, znany na wszystkich kontynentach. Wykonuje ok. 100 koncertów na całym świecie, pięciokrotnie okrążając kulę ziemską. Twórca ponad 2 tys. recitali.

Można się spodziewać, że podczas koncertów będzie można posłuchać twórczości takich artystów jak Edward Elgar, Nigel Hess, Gabriel Faure, Fritz Kreisler i Jana Sebastiana Bacha, z jego utworami: Toccat, Adagio i Fuga C-Dur.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Budowa magazynów
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)