Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

02 października 2023

Sprawnie przeprowadzone zebranie. Mieszkańcy podzielili sołecki fundusz

fot. MM

fot. MM

35 tys. 751 zł – taką kwotę do rozdysponowania mieli mieszkańcy #Drzewianowa w ramach przyszłorocznego funduszu sołeckiego. Ponadto we wtorkowym zebraniu uczestniczyli również burmistrz Mroczy Jarosław Okonek oraz przewodniczący mroteckiej rady miejskiej Łukasz Piotrowski, tym samym mieszkańcy mieli okazję omówić bieżące sprawy dotyczące zarówno ich wsi, jak i całej gminy Mrocza.

Zebranie rozpoczął sołtys Drzewianowa Janusz Świętoń, który odczytał roczne sprawozdanie ze swojej działalności. Najważniejszym punktem zebrania był jednak podział przyszłorocznego funduszu sołeckiego. Głównym celem lokalnej społeczności jest obecnie wiata i biesiadnik, na który zagospodarowano kwotę 11 tys. zł. Pełny podział pieniędzy oraz rozpiska przedsięwzięć znajdują się w zamieszczonej do artykułu tabeli.

Jeśli chodzi natomiast o inne sprawy poruszone w trakcie zebrania, to sporo czasu poświęcono remontowi drogi wojewódzkiej nr 243 relacji Mrocza-Prosperowo. Pierwszy etap inwestycji został już praktycznie zakończony, a mieszkańcy dopytywali, jakie są perspektywy na rozpoczęcie drugiej części prac. Jedna z mieszkanek zasugerowała, że w przyszłości przy DW nr 243 przydałoby się wybudować ścieżkę pieszo-rowerową. Ponadto uczestnicy zebrania dopytywali o remonty dróg gminnych w Drzewianowie oraz prosili o częstsze wizyty równiarki, a także zwrócili uwagę na niezadowalającą jakość wody płynącej z kranów.

Źródło: 

Oceń artykuł: 6 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Metryczka dziecka A4
20PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Konstrukcje stalowe
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)