Dziś mamy 25 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

02 października 2023

Sprawnie przeprowadzone zebranie. Mieszkańcy podzielili sołecki fundusz

fot. MM

fot. MM

35 tys. 751 zł – taką kwotę do rozdysponowania mieli mieszkańcy #Drzewianowa w ramach przyszłorocznego funduszu sołeckiego. Ponadto we wtorkowym zebraniu uczestniczyli również burmistrz Mroczy Jarosław Okonek oraz przewodniczący mroteckiej rady miejskiej Łukasz Piotrowski, tym samym mieszkańcy mieli okazję omówić bieżące sprawy dotyczące zarówno ich wsi, jak i całej gminy Mrocza.

Zebranie rozpoczął sołtys Drzewianowa Janusz Świętoń, który odczytał roczne sprawozdanie ze swojej działalności. Najważniejszym punktem zebrania był jednak podział przyszłorocznego funduszu sołeckiego. Głównym celem lokalnej społeczności jest obecnie wiata i biesiadnik, na który zagospodarowano kwotę 11 tys. zł. Pełny podział pieniędzy oraz rozpiska przedsięwzięć znajdują się w zamieszczonej do artykułu tabeli.

Jeśli chodzi natomiast o inne sprawy poruszone w trakcie zebrania, to sporo czasu poświęcono remontowi drogi wojewódzkiej nr 243 relacji Mrocza-Prosperowo. Pierwszy etap inwestycji został już praktycznie zakończony, a mieszkańcy dopytywali, jakie są perspektywy na rozpoczęcie drugiej części prac. Jedna z mieszkanek zasugerowała, że w przyszłości przy DW nr 243 przydałoby się wybudować ścieżkę pieszo-rowerową. Ponadto uczestnicy zebrania dopytywali o remonty dróg gminnych w Drzewianowie oraz prosili o częstsze wizyty równiarki, a także zwrócili uwagę na niezadowalającą jakość wody płynącej z kranów.

Źródło: 

Oceń artykuł: 6 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Budowa magazynów
Szkolenie z HACCP
80PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
0

Chroń się przed zatruciem. Nie zamrażaj raz rozmrożonych lodów

Kto z nas nie lubi lodów... Szczególnie latem trudno się# im oprzeć.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Nie daj sobie wbić krzyża! Przestroga i refleksja dla kierowców

Ile razy jadąc samochodem czy motocyklem# widziałeś stojący na poboczu drogi krzyż? Z jaką prędkością na liczniku go mijałeś? Do ilu tragedii musi jeszcze dojść, żebyś zdjął nogę z gazu? Prędkość, alkohol, niestosowanie się do znaków drogowych – to najczęstsze grzechy polskich kierowców. W Dniu Bezpiecznego Kierowcy w sposób szczególny chcemy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na drogach. Stąd też pomysł na nowy spot polskiej Policji.

(czytaj więcej)