Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

20 maja 2024
Wiadomości z regionu

Strażacy walczyli z ogniem. Piorun uderzył w budynek

fot. Wiecbork112.pl

fot. Wiecbork112.pl

W poniedziałek 20 maja br., przed godziną 17 na Stanowisko Kierowania #Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Duża Cerkwica.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie Krajeński, dwa z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieniu Krajeńskim oraz po zastępie z Małej Cerkwicy, Płocicza i Dużej Cerkwicy.

Na miejscu okazało się, że ogniem objęty jest cały budynek inwentarski – w środku nie znajdowały się żadne zwierzęta oraz maszyny, natomiast w górnej części składowana była słoma. W bliskiej odległości od płonącego obiektu, znajdował się także budynek mieszkalny w którym pod wpływem temperatury popękały okna oraz zagrożony był pobliski budynek gospodarczy. Na szczęście dzięki sprawnej akcji strażaków, pożar nie zdołał rozprzestrzenić się na kolejne zabudowania. Przyczyną pożaru było uderzenie pioruna.

SiS: JRG Sępólno Krajeńskie (GBA Renault), JRG Sępólno Krajeńskie (GCBA Scania), OSP Kamień Krajeński (GBARt Man), OSP Kamień Krajeński (GCBA Jelcz), OSP Mała Cerkwica (GBA Renault), OSP Płocicz (GCBA Jelcz), OSP Duża Cerkwica.

Materiał: Wiecbork112.pl

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Szkolenie z HACCP
80PLN
KOBIZE
500PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Budowa magazynów
Konstrukcje stalowe
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)