Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

08 marca 2023

Stypendyści Ministra Edukacji i Nauki. Alan Jagodziński i Monika Marach na gali

fot. powierzone

fot. powierzone

7 marca 2023 roku Alan Jagodziński, uczeń szubińskiego liceum, otrzymał z rąk #Marii Mazurkiewicz, Kujawsko-Pomorskiej Wicekurator Oświaty, stypendium Ministra Edukacji i Nauki.

Na uroczystej gali w IV Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu wyróżniono 48 młodych ludzi z województwa kujawsko-pomorskiego, wśród których znalazło się tylko dwoje uczniów ze szkół powiatu nakielskiego – Alan Jagodziński z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie i Monika Marach z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią.

Stypendium Ministra Edukacji i Nauki przyznawane jest uczniom za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie, a tych Alanowi nie brakuje - jest bowiem czterokrotnym finalistą Olimpiady Teologii Katolickiej, finalistą Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, stypendystą projektu „Prymus Pomorza i Kujaw” i projektu „Humaniści na start!” oraz beneficjentem Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Jest także wielokrotnym zwycięzcą turniejów szachowych różnej rangi, bo królewska gra to kolejna z jego pasji.

Alanowi gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów!

Materiał: Arleta Marchlewska / I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 113 15

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)